Суть підписаних домовленостей в оборонній сфері під час візиту до США

02.09.2021
Суть підписаних домовленостей в оборонній сфері під час візиту до США

Міністерство оборони України та Міністерство оборони США підписали Рамкову угоду щодо стратегічних основ оборонного партнерства. Про це на сторінці у фейсбук повідомила заступник Міністра оборони України Ганна Маляр.

 

 

 

 

"Хто підписував? Міністр оборони України Андрій Таран та Міністр оборони США Ллойд Остін в присутності президента України Володимира Зеленського.

Багатьох бентежить слово "рамкова" угода і неюристам здається, що це щось умовне, про наміри, а не про конкретні дії між сторонами, які домовлялись.

Наразі, рамкова угода - це документ спільної оборонної політики.

Простими словами - спочатку домовляються та підписують угоду, яка визначає цілі оборонного партнерства та порядок їх досягнення.

Наступний етап - досягнення цілей тими шляхами, про які домовились сторони у рамковій угоді. Цією угодою ми уповноважені на контракти, спільні операції, навчання, тренування, реформаційні перетворення, створення інституцій і нових спроможностей, застосовуючи власні ресурси та безпекову допомогу США.

Ось на цьому етапі вже з'являться цифри, строки, роботи, об'єкти тощо, але це вже буде не одна угода, а багато - по кожному напряму оборонного партнерства, який був узгоджений рамковою угодою.

Що ці домовленості означають для України?

Рух вперед українсько-американського співробітництва в оборонній сфері, що посилить обороноздатність України.

Що це за напрями оборонного співробітництва, про які домовились і по яким будуть реалізовуватись подальші спільні дії, заходи, контракти тощо?

- підтримка США, включаючи повноцінну програму тренувань та навчань;

- проведення реформ у секторі оборони відповідно до принципів і стандартів НАТО;

- збільшення прозорості українських оборонних закупівель, впровадження реформ корпоративного управління, розбудова стратегічного партнерства у сфері науки та технологій;

- поглиблення співробітництва в Чорноморському регіоні з метою забезпечення свободи судноплавства та ефективній протидії зовнішнім загрозам;

- посилення співпраці у сфері кібербезпеки;

- більш тісне партнерство між оборонними розвідувальними спільнотами для підтримки військового планування та оборонних операцій.

І з геть очевидного:

- розвиток українсько-американського співробітництва у сфері оборони посилює спроможності України у протидії збройній агресії з боку Росії", - написала Маляр.

 

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток