Святий Миколай вирушає на передову

Святий Миколай вирушає на передову

Зі Львова у напрямі Східної України стартував автомобіль військового святого Миколая. Мікроавтобус навантажений подарунками для захисників України. Хто він, цей чудотворець, та що Миколай привезе військовим у район проведення ООС, знає наш спеціальний кореспондент Олексій Мазурін.

 

 

 

"Святий Миколай — захисникам на Сході". Так називається щорічна святкова акція, яку влаштовують працівники будинку офіцерів у Львові, військові капелани та представники волонтерських організацій. Традиційно долучаються до неї і сотні львів’ян, які бажають поділитися святковим настроєм зі своїми захисниками. Приносять не тільки солодощі, випічку консервації, теплі речі й маскувальні сітки, але й технічні засоби, необхідні на передовій і в тилу, — бензопилки, ліхтарики, будівельні інструменти. Що замовляли у святого Миколая військові, розповів начальник Львівського будинку офіцерів — полковник Віталій Провозін.

"Це сьома поїздка, солдати замовляли в листах не цукерки, а технічні засоби, тож веземо: дизель-генератор, болгарки, кабелі, електроди для зварювання. І звичайно, приємно буде отримати солдатам  малюнки та листи, адже до акції долучилися школи і дитсадки. В селі Пікуловичі за добу приготували 7000 вареників", — зазначив Віталій Провозін.

До речі, полковник Провозін і стане тим самим Чудотворцем, який підійматиме бойовий дух військовослужбовців та роздаватиме подарунки на опорних пунктах. Разом із невеликим колективом він підготував розважальну програму -  виступатиме, традиційно, у костюмі Миколая. Такий візит, каже працівник культури, допоможе армійцям загадати домівку та відчути підтримку краян, які про них пам’ятають. 

До слова, символічно, що стартував мікроавтобус після молитви та освячення від найдавнішого храму у місті — церкви святого Миколая. Перша згадка про неї датується 1292 роком. Тож святковий десант разом із подарунками призве і  боже благословення.

Тур Миколая триватиме 10 днів. А своїми враженнями, побаченими дивами, відкриттями святкова експедиція обіцяла обов’язково поділитися зі слухачами Армія FM.