Зараз в ефірі:

ТОП книг 2020 року про російсько-українську війну

09.01.2021
ТОП книг 2020 року про російсько-українську війну

ТОП книг 2020 року від волонтерів, письменників та військових журналістів про російсько-українську війну.

 

 

 

 

 

 

1. Софія Андрухович «Амадока».
Це книга-алегорія, в ній кожен може знайте те, що зачепить саме струни його душі. Тут реальні особи переплетені з вигадами і складають пазл пам’яті. Історія поділена на три різні частини. В першій читач знайомиться з Романом, який дивом вижив в районі проведення АТО і повністю втратив пам'ять. Дружина Романа його впізнала і по крупинках береться відновлювати спогади коханому. Друга частина переносить нас в часи Другої світової війни. В третій частині авторка намагається пояснити читачам одну з нескінченних причин єврейської катастрофи 20 століття. 

2. Сергій Жадан «Хлібне перемир’я».
Події п’єси «Хлібне перемир’я» відбуваються влітку 2014 року. Історія однієї смерті поступово перетворюється на історію цілого покоління, на історію стосунків між дітьми та батьками, на історію зради й недовіри, сповнену комічних слів і трагічних сенсів, поєднувати які так досконало вміє Сергій Жадан. Війна триває, і жодне перемир’я не здатне загоїти завданих ран: вони й далі нитимуть, назавжди змінюючи життя людей, які зовсім не збиралися воювати.

3. Ірина Вовк.  «На щиті. Спогади родин загиблих воїнів». 
Перша частина тритомника «На щиті» відтворює в оповідях становлення українського війська в умовах ворожого вторгнення й сепаратистського руху. Імена перших загиблих під «Градами», у літаку чи у гелікоптері, «на броні» чи «на розтяжках», на кургані Савур-могила, в Луганському аеропорту чи в підступному «зеленому коридорі» Іловайська вже належать новітній історії

Друга книга — про загиблих у «котлі» Цвітних Пісків, про розстріляну Луганщину під містом промовистого імені — Щастя, про донецький форпост  — ДАП.

Третя — оповіді про оборонців Дебальцевого, загиблих спекотного літа 2014-го та у найтяжчі  зимові місяці 2015-го; про непохитних вояків Світлодарської дуги, про героїв Авдіївки, Зайцевого й Мар’їнки, що пролили свою кров на точках «нуль».  Вояки оживають у спогадах матерів і батьків, братів і сестер, дружин і дітей, щоб ми не змарнували історичного шансу незалежності.

4. Ірина Вовк, Дар’я  Бура «Ізоляція. Таємні в’язниці Донбасу в оповідях врятованих». 
Спогади тих, хто пройшов пекло і вижив: бранців донецьких і луганських підвалів, сумнозвісної «Ізоляції» та донбаських колоній. Це оповіді тих, кого вдалося обміняти 29 грудня 2019 року, тих, хто втішився відчуттю української землі на КПВВ «Майорськ». Попри суперечки щодо самого обміну: неоднозначність тих, хто повернувся до України і біль через звільнення «беркутівців», додому таки повернулися й ті, хто жертвував життям, сім’єю, спокоєм і здоров’ям заради рідної української землі. Про життя «до» і «після», про життя Донбасу в часі війни, про звірства і злочини бойовиків, про жахи і тортури в полоні в цій книзі розповідають українські військовики, журналісти, блогери, помічники військових, медики й місцеві мешканці.

5. Наталя Гуменюк «Загублений острів». 
Це збірка репортажів з окупованого Криму, куди відома журналістка Наталя Гуменюк їздила упродовж 2014–2019 рр. У книжці — справжні історії й трагедії людей, життя яких кардинально змінилося після 2014 року, бо відтоді хтось із кримчан живе в окупації, а хтось — просто в іншій країні. То ж яка їхня неприхована правда? Люди з різними політичними та ідеологічними поглядами відверто розповідають свої історії: одні діляться тихим, глухим болем, інші — просто втомилися мовчати й боятися. Ця книжка є справжнім голосом анексованого Криму, його багатоголоссям, в якому окремі розповіді творять єдину спільну історію, яка ще не завершилася.

6. Олександр Михед «Я змішаю твою кров з вугіллям».
Наприкінці 2016 року Олександр Михед вирушив у подорож шістьма містами Донецької та Луганської областей, досліджуючи тамтешнє життя, а також історії, заховані в архівах. Проте найважливіше для автора — почути голоси місцевих жителів. Олександр Михед ділиться унікальними розмовами з відомими письменниками, митцями, істориками, які народилися на Сході: Сергієм Жаданом, Алевтиною Кахідзе, Ігорем Козловським, Романом Мініним, Володимиром Рафєєнком та Оленою Стяжкіною. Людьми, які від часу війни допомагають осмислювати жах нової повсякденності та зрозуміти багатоголосся українського Сходу.

7. Галина Онацька «Крок у безсмертя» (поезія). 
Події в Україні останніх п’яти з лишком років нікого не залишили байдужим. Неоголошена війна «братнього» народу та їх посіпак розповзлася раковою пухлиною на сході країни і, здається, ось-ось захопить решту. Але на її шляху стали безкорисні та мужні нащадки козацького роду, що не шкодують свого життя за свободу рідної землі. Про них та їхні почуття, про родини воїнів та цю священну боротьбу і оповідає збірка поезій останніх трьох буремних років. Сюди ввійшли вибрані твори з раніше опублікованих, а також ті, що з’явилися нещодавно.

8. Тетяна Устінова, Анастасія Глазкова, Юлія Донець «Батьки повертаються з війни: Розповідь про сімейне відновлення». 
Книжка для дітей на тему бойових дій та повернення батьків після служби. Вона розкриває контекст і погляд на ситуацію повернення з фронту як не одномоментну подію, а певний період життя, що має свою тривалість та етапи. Зображуючи ці етапи, автори пропонують вправи, які допомагають відновити емоційний зв’язок та вийти з випробовування міцнішою сім’єю.

9. Мстислав Чернов «Время снов». 
Це дебютний психологічний роман Мстислава Чернова, відомого міжнародного кореспондента Associated Press, який працював у гарячих точках по всьому світу. Заплющте очі. Ви побачите окупований російськими військами Слов’янськ, що захлинається в крові. Війну очима сепаратистів. Війну очима українських солдатів. Листи з шаленими зізнаннями. Італійську Катанію, охоплену антиміграційними протестами. Таємне вбивство. Історію нелюбові у затишній харківській квартирі.  Лікарню для приречених. На вас чекає відчайдушна подорож на грані документалістики і психологічного детективу, в якому разом із чотирма героями до останньої сторінки доведеться шукати відповідь: що реальність, а що сон. Книга російською мовою вже отримала визнання й схвальні відгуки багатьох читачів та критиків. Готується україномовне видання.

10. Артем Шевченко «Слов’янськ. Початок війни». 
Це документальне дослідження та хронікальний літопис найважливіших епізодів битви за місто Слов’янськ. Кожен розділ книжки має символічну назву зі словом «перший», яка відбиває суть того, що відбувалося навесні 2014 року: «Перша кров», «Перша зрада», «Перша страта», «Перший бій», «Перша перемога»… У книжці використано архівні фото й записи інтерв’ю з ключовими військово-політичними керівниками України, які ухвалювали головні рішення в ті буремні часи. Також у кожному з епізодів з’являються спогади героїв, що безпосередньо брали участь у тих драматичних, героїчних і трагічних подіях. Автор книжки — Артем Шевченко, директор Департаменту комунікацій МВС України. Ще військовим журналістом він активно висвітлював події у Слов’янську протягом квітня-червня 2014 року.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток