У Києві вшанували пам'ять воїнів-афганців

У Києві вшанували пам'ять воїнів-афганців

Сьогодні біля Монументу воїнів Афганцям в Києві проходять заходи з вшануванням учасників бойових дій на території інших держав. На заході був і спеціальний кореспондент Армія FM Сергій Жуковський. Він розповів як все пройшло.

 

 

 

 

 

"Багато людей зібралося в центрі столиці, аби вшанувати воїнів які загинули за межами своєї країни. Взагалі сьогодні по всіх регіонах проходять урочисті пам'ятні заходи і церемонії — покладання квітів до пам’ятних знаків, проведення мітингів-реквіємів, зустрічей з учасниками бойових дій на території інших держав. У храмах і монастирях відбуваються панахиди за загиблими та померлими учасниками бойових дій на території інших держав", — розповів військовий журналіст.

На заході вдалося поговорити з Володимиром, добровольцем, учасником бойових дій в Афганістані та на Донбасі.

"Після участі у революції гідності я був в складі 8-ї афганської сотні. Згодом під керівництвом одного з Героїв України ми відправилися на схід захищати нашу державу в складі добровольчого батальйон Айдар. Наш досвід був неоціненний для хлопців, які без практики поїхали захищати землю України. Наша головна мета була навчити поводитися зі зброєю та вибухівкою", — розповів ветеран.

Також учасник бойових дій розповів про значення 15 лютого для воїнів-інтернаціоналістів.

"Для мене сьогоднішній день це перш за все це можливість вшанувати героїв, які загинули на території Афганістану. Чому Героїв? Тому що в той час ми всі знали що ми виконуємо свій інтернаціональний обов’язок. Ми знали що треба захищати свою країну не тільки всередині, а і зовні. І ми будемо завжди пам’ятати всіх побратимів, які не повернулися з війни".

За десять років неоголошеної війни на поле бою було відправлено понад 160 тисяч українців — кожен 4-й з 600-тисячної армії. Згідно зі статистикою, в Афганістані загинули близько 15 тисяч воїнів, із них майже 4 тисячі українців. 72 українських воїни зникли безвісти.