У Львові стартував всеукраїнський форум Військових письменників

06.05.2019
У Львові стартував всеукраїнський форум Військових письменників

Перший Всеукраїнський форум військових письменників розпочався сьогодні у Львові. Хто приїхав на форум та про які книжки говоритимуть в ефірі Армія ФМ розповів наш кореспондент Владислав Назаркевич.

 

 

 

"Участь у форумі беруть близько 20 учасників з 18 областей України. Сьогодні форум розпочався із презентацій письменниками своїх книг. Більшість з них добре відома читачам, які захоплюються воєнною тематикою. Адже усі книги, це історії, пов’язані з війною на сході нашої країни.

Одна з книг, щоправда більше відома за українським кінофільмом «Позивний «Бандерас», бо написана за мотивами цього фільму. Це ситуація, коли не фільм написаний за мотивами книги, а навпаки. Після фільму автор Артемій Кирсанов вирішив написати книгу. Артемій каже, фільм фільмом, але у книзі можна краще передати думки головних героїв, їхні характери. І це ще одна причина читати, а не лише дивитись кіно.

Не менш відомі й інші автори, які приїхали на форум. Ось наприклад, книга «16.30» Олександра Терещенка. До війни Олександр працював оператором на миколаївському телеканалі. Потім за мобілізацією потрапив у 79 окрему десантно-штурмову бригаду. Під час оборони аеропорту він намагався викинути гранату з позиції, де знаходилося ще декілька його побратимів. Граната вибухнула, Олександр втратив руки і частково зір. 16.30 – час коли це трапилося. Він написав книгу про те, як він після важких поранень повертався до життя.

Загалом цікаві історії можна розповісти про усіх авторів та їхні книги. Тож у читачів, які прийшли або прийдуть на форум є і буде унікальна можливість поспілкуватися з авторами, придбати їхні книги.

Представники Міністерства оборони України на форумі представили дві фотокниги: «War. No Comments» та «World We defend». Це історії у знімках. Які без слів розповідають про війну, і які вже побачили мільйони людей у багатьох країнах світу.

Сьогодні письменники також зустрічаються з читачами. Одна група авторів у Будинку офіцерів, інша – в Львівській обласній бібліотеці для юнацтва імені Романа Іваничука. Найбільш зворушлива зустріч пройде у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону. Тут Олександр Терещенко зустрічатиметься з воїнами, які лікуються у шпиталі після поранень.

Сьогодні також пройдуть автограф сесії та фотовиставка «Ілюстрації». На ній демонструватимуться фотографії авторів книжок.

Завтра, 7 травня, письменники зустрічатимуться з читачами у районах області. Також проходитимуть майстер-класи «Як написати книгу».

Завершиться форум 8 травня. В цей день письменники у Міжнародному центрі миротворчості і безпеки на Львівщині спілкуватимуться з представниками іноземних тренувальних місій", - розповів Назаркевич.

 

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток