У Львові військові медики виконали більше 1500 тестів COVID-19

14.05.2020
У Львові військові медики виконали більше 1500 тестів COVID-19

Військові медики продовжують допомагати цивільним колегам у боротьбі з поширенням коронавірусної інфекції. Про напрями їхньої допомоги в етері Армія FM розповів наш спеціальний кореспондент у Львові Владислав Назаркевич.

 

 

 

 

 

Вірусологічна лабораторія Військово-медичного клінічного центру Західного регіону зробила вже більше півтори тисячі тестів на наявність COVID-19. До послуг військових медиків – сучасна лабораторія з обладнанням останнього покоління. Це дозволяє їм забезпечувати не лише потреби військових частин регіону, а й допомагати цивільним лікарям. Аналіз роблять методом полімеразної ланцюгової реакції, що є найкращим варіантом для виявлення інфекції. Приймати біоматеріал для аналізу лабораторія військових медиків почала 11 квітня.

Начальник Центру Іван Гайда каже, що  персонал військового шпиталю не міг стояти осторонь і запропонував свою допомогу Львівському лабораторному центру. Саме туди від сімейних лікарів або медиків місцевих лікарень потрапляють усі проби. А далі лабораторний центр скеровує біоматеріал військовим. Начальник клініки лабораторної діагностики Ольга Думченко зазначила, що зараз ПЛР-лабораторія шпиталю робить близько 100 тестів на добу і це приблизно третина усіх ПЛР-досліджень на коронавірус у Львівській області.

Це важка і відповідальна робота – протягом дня лаборанти перебувають в ізольовану стерильному приміщенні в спеціальному захисному екіпіруванні. Та Ольга Думченко стверджує, що весь персонал клініки вважає за честь допомагати львів’янам боротися проти інфекції. За потреби військові медики готові збільшити кількість тестувань на добу.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток