У Львові військові медики виконали більше 1500 тестів COVID-19

У Львові військові медики виконали більше 1500 тестів COVID-19

Військові медики продовжують допомагати цивільним колегам у боротьбі з поширенням коронавірусної інфекції. Про напрями їхньої допомоги в етері Армія FM розповів наш спеціальний кореспондент у Львові Владислав Назаркевич.

 

 

 

 

 

Вірусологічна лабораторія Військово-медичного клінічного центру Західного регіону зробила вже більше півтори тисячі тестів на наявність COVID-19. До послуг військових медиків – сучасна лабораторія з обладнанням останнього покоління. Це дозволяє їм забезпечувати не лише потреби військових частин регіону, а й допомагати цивільним лікарям. Аналіз роблять методом полімеразної ланцюгової реакції, що є найкращим варіантом для виявлення інфекції. Приймати біоматеріал для аналізу лабораторія військових медиків почала 11 квітня.

Начальник Центру Іван Гайда каже, що  персонал військового шпиталю не міг стояти осторонь і запропонував свою допомогу Львівському лабораторному центру. Саме туди від сімейних лікарів або медиків місцевих лікарень потрапляють усі проби. А далі лабораторний центр скеровує біоматеріал військовим. Начальник клініки лабораторної діагностики Ольга Думченко зазначила, що зараз ПЛР-лабораторія шпиталю робить близько 100 тестів на добу і це приблизно третина усіх ПЛР-досліджень на коронавірус у Львівській області.

Це важка і відповідальна робота – протягом дня лаборанти перебувають в ізольовану стерильному приміщенні в спеціальному захисному екіпіруванні. Та Ольга Думченко стверджує, що весь персонал клініки вважає за честь допомагати львів’янам боротися проти інфекції. За потреби військові медики готові збільшити кількість тестувань на добу.