У Торецьку стартує акція "Свої гаї", яка об'єднає понад 10 міст усієї країни

У Торецьку стартує акція "Свої гаї", яка об'єднає понад 10 міст усієї країни

«Задля єдності землі» активісти Торецька обміняються саджанцями з жителями 10 міст України. Акція «Свої гаї» розпочнеться у Торецьку Донецької області. Рослинами із прифронтовим містом обміняються Київ, Житомир, Рівне, Львів, Івано-Франківськ, Надвірна, Кропивницький, Горішні Плавні та Дніпро. І нещодавно до акції приєдналося місто Бершадь, Вінницької області.

 

5 квітня активіст із Торецька, голова ГО «Твоє нове місто» Володимир Єлець вирушить у подорож містами України, де його будуть зустрічати члени громадської мережі «СВОЇ», волонтери, громадські активісти для обміну саджанцями дерев та кущів. Хто та для чого вигадав цю акцію, в чому її головний символізм та як вона об’єднає країну в ефірі Армія fm розповіла координатор мережи «Свої» Олена Лебідь.

Дар’я Бура: Олено розкажіть про головну мету цієї ідеї і хто таке вигадав?

Олена Лебідь: У нас в Торецьку є дуже активний член мережі «Свої» Володимир Єлець, голова ГО «Твоє нове місто». Він ніколи не може всидіти на місці і вигадав робити толоку, в середині квітня, коли вже потеплішає. Він запропонував, ми порадилися, щоб всі члени мережі «Свої» – це багато організацій по всій Україні – передали дерева для того, щоб під час толоки вони були висаджені в Торецьку.  

Дар’я Бура: Це буде обмін саджанцями чи лише для Торецька передадуть дерева?

Олена Лебідь: Первинною ідея була – для Торецька, а згодом вирішили, що це буде обмін деревами. Володя, разом з іншим волонтером, об’їдуть всі 10 міст. Вони виробили маршрут. Ми організовуємо зустріч і підтримку. Вони везтимуть з собою дерева з Торецька та отримають дерева для свого міста. І головна ідея – просять від волонтерів і самі так роблять – передавати дерева з частинками землі. Це дуже символічно, що земля з Донеччини роз’їдеться всією Україною і Донеччина отримає землю з інших областей.

Дар’я Бура: Як саме обиралися міста?

Олена Лебідь: Спочатку це були міста, де в нас є осередки мережі. Потім приєдналися й інші. Є ще міста, які хотіли б приєднатися, але маршрут завеликий і міста трохи не на шляху. Але для них ми вигадаємо щось інше.

Дар’я Бура: Де саме в таких містах будуть висаджені дерева?

Олена Лебідь: Кожен домовлявся в своєму місті. В Києві, наприклад, ми будемо висаджувати на території військового шпиталю. 6 квітня о 9:00 ранку.

Дар’я Бура: Чи якось плануєте оберігати ці дерева від вандалів і шкоди?

Олена Лебідь: Звісно, що ми не будемо виставляти цілодобову охорону. Вандали існують, і це залежить від виховання. Ми хочемо зробити так, щоб це сподобалося людям. Ризики є, і сподіваємося, що люди не псуватимуть дерева.

Дар’я Бура: Які види дерев будете висаджувати?

Олена Лебідь: Якраз в контексті вандалізму, ми вирішили не робити для людей спокуси, і висадити звичайні дерева. Такі, як ростуть на вулиці. Їх цінність в тому, що вони передані від міста до міста. До того ж, у нас є люди, які розуміють яке дерево ростиме в якій області. Бо є різниця.

Дар’я Бура: Наскільки відомо, буде друга серія акції, виїде машина на кордон Донецької і Луганської областей і відбудеться обмін саджанцями між Луганщиною та Донеччиною.

Олена Лебідь: Так, це вже все сплановано. У нас є представник мережі в Лисичанську. Але, це якраз те, про що я говорю – маршрут сплановано так, щоб не витрачати час і ресурс, тому вже на кордоні між областями відбудеться цей обмін деревами.