Зараз в ефірі:

70-річчя американо-корейського альянсу: перспективи співпраці двох країн

04.05.2023
70-річчя американо-корейського альянсу: перспективи співпраці двох країн

Лідер Південної Кореї Юн Сук Йоль відвідав США з нагоди 70-річчя встановлення американо-корейського альянсу. Кульмінацією візиту стала зустріч зі Джо Байденом. Про що домовилися президенти на Армія FМ розповів політолог Юрій Олійник.

За словами експерта, основну увагу президенти зосередили на взаємодії у зовнішньополітичній та безпековій сферах.

— З початком російсько-української війни напруга на Корейському півострові не спадає. Зростає сила ядерного шантажу з боку північного диктатора Кіма, тож Південна Корея потребує безпекових гарантій від США. Примітно, що Штати вперше за 40 років відновлюють базування своїх атомних бойових човнів у Південній Кореї.

Як зазначив Юрій Олійник, про поглиблення взаємодії двох країн у ядерній сфері свідчить нова угода про розширене стримування північнокорейської агресії.

— Є інформація, що буде чіткіша присутність ядерна американська і для того, щоб Сеул не думав про створення власної ядерної програми у відповідь на загрозу з боку КНДР.

Юрій Олійник наголосив, що під час зустрічі президентів США та Південної Кореї йшлося й про підтримку України.

— Корея входить до групи Рамштайн, і хоча й обмежено, але допомагає Україні, бо вони мають і свою армію підтримувати. Але все ж останнім часом додаткових 8 млн доларів Україні переведено.

Політичний аспект теж важливий, переконаний Юрій Олійник, недарма візит присвячений 70-річчю встановлення американо-корейського альянсу.

— Аби цей союз зберегти, мати надійні гарантії, думаю, тривають також переговори з Японією та іншими державами. І загалом зараз помітна особлива увага адміністрації США до Східної Азії, до тихоокеанських земель навколо Китаю. Це не тільки підтримка Тайваню, а й Австралії, яка входить разом із Британією в Союз п'яти очей. Зараз планується візит Байдена в столицю Папуа-Нової Гвінеї, яка важлива на морських дорогах в аспекті розташування військових баз, політичного стримування, бо це дальні підходи до Тайваню і шлях на Океанію.

За цю стратегічну глибину виходу до Тихого океану, до протоки між Австралією та Індонезією і точиться зараз прихована політична боротьба, певен експерт. 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток