Зараз в ефірі:

Алгоритм отримання допоміжних засобів реабілітації

05.11.2022
Алгоритм отримання допоміжних засобів реабілітації

Внаслідок військової агресії російської федерації проти нашої держави зросла кількість людей, які зазнали поранення, контузії, каліцтва або мають захворювання та потребують технічних та інших засобів реабілітації. Куди звертатися і з яким пакетом документів, щоб отримати таку допомогу (далі — ДЗР) на Армія FМ розповіла юристка ГО Юридична сотня Ірина Підреза. 

За словами правчині, завдяки постановам Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 року № 321 та від 01.10.2014 року № 518 безкоштовно отримати допоміжні засоби реабілітації мають право всі особи, які зазнали поранення, контузії, каліцтва або захворювання, перебуваючи безпосередньо в районах проведення бойових дій або в районах, що піддавалися бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам під час військової агресії рф проти України на підставі висновків лікарсько-консультативних комісій закладів охорони здоров’я чи рішень військово-лікарських комісій, незалежно від встановлення інвалідності.

Щоб подати заяву на отримання ДЗР, особа з інвалідністю або її законний представник мають звернутися у центр надання адміністративних послуг або до органу соціального захисту населення. Якщо ж у людини вже є група інвалідності, вона може скористатися електронним кабінетом особи з інвалідністю. 

Разом із заявою на забезпечення ДЗР слід подати:

• паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України, або посвідку на постійне чи тимчасове проживання, або посвідчення біженця чи посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту;

• для осіб з інвалідністю — висновок МСЕК (для дітей з інвалідністю — висновок ЛКК) (у разі коли особа звертається вперше);

• індивідуальну програму реабілітації (для особи з інвалідністю та дитини з інвалідністю) або висновок ЛКК (для інших осіб, осіб з інвалідністю, група інвалідності яких установлена до 1 січня 2007 р. безстроково або строк дії не закінчився);

• реєстраційний номер облікової картки платника податків;

• оригінал довідки з місця роботи, служби або навчання особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи (для осіб, які працюють, служать, навчаються).

Учасники бойових дій, яким не встановлено групу інвалідності, постраждалі особи подають також такі документи:

• рішення ВЛК чи висновок ЛКК;

• довідку органу внутрішніх справ про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством;

• висновок експерта за результатами судово-медичної експертизи;

• документ, що підтверджує відомості про зареєстроване (задеклароване) місце проживання (перебування) особи в районах та у період проведення воєнних (бойових) дій або в районах, що піддавалися бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам під час військової агресії рф проти України;

• витяг з наказу командира військової частини (начальника територіального підрозділу) або довідку про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), видану командиром в/ч (начальником територіального підрозділу), або копію іншого документа з відомостями про участь в АТО, у заходах із забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією рф проти України.

• довідку з місця роботи (для постраждалих осіб);

• довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для постраждалих, які є ВПО).

Органи, через які подано такі документи, зобов’язані:

• прийняти заяву з пакетом документів на забезпечення ДЗР;

• ознайомити особу з переліком підприємств, до яких можна звернутися щодо забезпечення ДЗР;

• ознайомити з каталогом ДЗР;

• ознайомити з механізмом забезпечення ДЗР або отримання компенсації;

• повідомити особу, яка потребує ДЗР, про ухвалене рішення та сформоване електронне направлення до підприємства або про необхідність подання документів, яких бракує.

Далі особа звертається до обраного підприємства із заявою про намір на забезпечення ДЗР (заявник має право протягом 14 днів після звернення змінити обране підприємство).

На підприємстві такій особі підбирають вид ДЗР та формують замовлення на його виготовлення.  Особа має підписати обране замовлення.

Після того, як ДЗР виготовлено,  замовника запрошують на примірювання. Якщо все підійшло, особа повторно підписує замовлення та акт приймання-передачі.

Засоби реабілітації видаються разом із настановою щодо експлуатування (паспортом) і талоном на гарантійний ремонт такого виробу.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток