Зараз в ефірі:

Бійці дякують за допомогу кількістю «посаджених» дронів – луцький винахідник і волонтер Василь Цапюк

05.04.2024
Бійці дякують за допомогу кількістю «посаджених» дронів – луцький винахідник і волонтер Василь Цапюк

Луцький винахідник Василь Цапюк разом з інженерами створив уже з десяток пристроїв, що полегшують роботу бійців на фронті. Виробництво налагодив у різних регіонах України. Серед розробок Василя турнікети, які не поступаються відомим аналогам, перископи для бійців, антидронові рушниці та платформа для евакуації поранених. Скільки підрозділів Сил оборони вже отримали волонтерську допомогу та як долучитися до ініціативи, Василь Цапюк розповів на Армія FМ.

Рекламіст та дизайнер Василь Цапюк з початком широкомасштабного вторгнення у військо не пішов через стан здоров’я, тож почав думати, як допомогти Силам оборони.

– Хотів бути максимально ефективним на своєму місці. І крок за кроком ми з однодумцями дійшли до того, що забезпечуємо військових силою-силенною своїх винаходів. Наша команда зосереджена не тільки в різних містах України, а й світу, це майже весь Євросоюз.

До інженерного ядра входить близько 30 осіб, а загалом до ініціатив залучені понад 400 осіб, каже Василь Цапюк.

За словами Василя, спільнота розпочала свою роботу з виготовлення турнікетів,  в яких на початку великої війни була гостра потреба.

– Зробили репліку відомого турнікета. Створили поліамідну фурнітуру. Поліамід не ламається, тож це не турнікет, який не вбиває. Він сертифікований, пройшов всі випробування.

Волонтерська спільнота розробляла вироби, орієнтуючись на потреби фронту, зазначає Василь Цапюк.

– До контрнаступу військовим потрібні були перископи, щоб не визирати з окопів і не ризикувати життям.  А їх тоді взагалі не було.  І ми зробили цей виріб, який дешевший навіть за китайський.

Винахідники створили і портативну керамічну пічку та антидронову рушницю під назвою «Мавка». Виробництво рушниці розпочали близько 9 місяців тому, ділиться Василь Цапюк.

– Коли всі на заклик почали робити дрони, я подумав: а хто ж робитиме антидронові засоби? І нам кількостями «посаджених» дронів відгуки приходять.  Наш смартпідхід при створенні «Мавки» та інших виробів, що вони мають бути дешеві, щоб точка беззбитковості настала швидко. Якщо на початку війни був «спринтерський забіг», то зараз така собі марафонська дистанція, і ми маємо прагнути комерційно переграти ворога.

Як розповів Василь Цапюк, один з останніх винаходів – мобільна платформа для евакуації поранених. Працює вона на батарейках та здатна перевозити вантаж вагою до 200 кілограмів. Незабаром розробники планують розгорнути виробництво.

– Бійці понад 200 підрозділів Сил оборони вже користуються нашими розробками. Працюємо напряму: солдат, який сидить в окопі, пише нам у соцмережі, що треба. Ефект миттєвої дотичності – це мегакруто!

«Васильоборонпром» - так жартома називають бійці та волонтери Василя Цапюка. Щодо свого прізвиська, винахідних зауважує:

– Кожен, хто причетний нині до зміцнення обороноздатності України – оборонпром. Кожен із нас  - це і  є держава.

Усі охочі можуть доєднатися до волонтерської ініціативи, наголошує Василь Цапюк:

– Наприклад, хтось має 3D-принтери і хоче бути корисним - я скидаю роботу. Хтось пише, що може придбати плати, а хтось мідь. Стане в пригоді будь-яка допомога, зокрема й фінансова. Знайти мене можна в фейсбуку, інстаграмі та тіктоку та хештегом Васильоборонпром.

фото з інтернету

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток