Зараз в ефірі:

Бізнес ветерана Олексія Логачьова як спосіб реабілітації та допомоги побратимам

11.06.2023
Бізнес ветерана Олексія Логачьова як спосіб реабілітації та допомоги побратимам

У 2014 році він пішов боронити свою землю добровольцем, адже мав досвід служби в Афганістан і був певен, що його знання знадобляться на фронті. Після контузії повернуся до цивільного життя, але в перший же день широкомасштабного вторгнення разом із побратимами вирушив у військо. Після повторної контузії лікарі визнали його непридатним до служби. Каже, удома знову почав розвивати власний бізнес, адже має потужну підтримку. Про військові та цивільні будні на Армія FМ розповів власник приватної друкарні Олексій Логачьов.

За словами Олексія, коли росія напала на Україну, став до зброї, адже строкову служив в Афганістані й хотів бути корисним. Не вагався і дня і торік 24 лютого.

— З середини 2014 року я був у декількох підрозділах. І в якийсь момент я потрапив у батальйон Київська Русь. Воював майже до кінця 2016 року, а потім мене списали через контузію. У 2022 році було так само. Зустрівся з побратимами — і 24-го ввечері ми вже були у пункті постійної дислокації частини, а 26-го — уже на позиціях. Після контузії у серпні медкомісія визнала мене непридатним до військової служби.

Оскільки повернувся із війни втретє, тож виробив певний адаптаційний алгоритм, зазначає ветеран. Рухатися уперед допомагає і дружина.

— У мене дуже хороша підтримка. Ми цього року будемо відзначати 38 років, як ми живемо разом із дружиною. Оскільки займався поліграфією ще до 2014, мав свою маленьку друкарню, дружина за моєї відсутності змогла протримати її на плаву.І зараз, у 22-му, у мене було повернення улюбленої справи, якою займаюся багато років. Тож мені не довелося все починати з нуля. Але, в будь-якому разі, я добре знаю, що будь-яке лікування — це займатися улюбленою справою.

Прийшов у поліграфічну справу в буремні дев'яності, пригадує керівник друкарні.

— Потроху я почав вивчати цю справу — сподобалося. За допомогою друзів купив своє перше обладнання. Далі — більше. Були періоди, коли я йшов з поліграфії, але все одно потім повертався. Коли до тебе приходить людина з тим, що в неї набрано в комп’ютері чи на папірцях надруковано, і ти це перетворюєш у щось дуже гарне — це дуже приємно. 

Окрім комерційних проєктів підприємство Олексія Логачьова друкує й етикетки на продукти для військових.

— У мене з 2014 року досить багато друзів-волонтерів. Дружина нашого загиблого побратима виготовляє продукцію для військових у майже промислових об'ємах. І ми почали допомагати їй з маркуванням продукції. Далі інші волонтери почали звертатися. Це мій маленький донат на армію. 

Згодом, поділився Олексій, виникла ідея створювати значки для родин полеглих героїв.

— Ми разом із громадським об’єднанням сімей загиблих Єдина родина почали робити такі значки. Кожна родина може  замовити їх у потрібній кількості. І тут важлива інформаційна підтримка. Нам дуже важливо, щоб люди знали, що це за значок і навіщо він створений. Я думаю, що якби інформаційна кампанія охопила всю країну, у нас би менше залишилося байдужих людей. Коли б перехожі бачили, скільки поряд із ними людей, які втратили на війні близьких.

Як розповів Олексій, долучився до грантової програми «Варто 2.0», щоб не лише втриматися на плаву, а й розвивати свій бізнес.

— Подав заявку, але першого разу отримав відмову. Що мені сподобалося, що експерти Українського ветеранського фонду дали детальне пояснення, що я не допрацював. Завдяки цьому вдруге я виграв конкурс і отримав грант на реорганізацію підприємства. 

Усім, хто прагне заснувати власний бізнес, Олексій Логачьов радить розпочинати з ідеї. Каже, варто детально вивчити потреби ринку та з'ясувати усі тонкощі процесу, а задля цього варто спілкуватися з бізнесменами, які вже досягли успіху у своїй діяльності. 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток