Зараз в ефірі:

Чи є підстави для табу на ТікТок у США?

11.03.2023
Чи є підстави для табу на ТікТок у США?

У США дали 30 днів урядовим установам, щоб ті видалили китайську програму ТікТок з державних пристроїв та систем. Канада та Данія теж заявили про заборону використання застосунку на держпристроях. Чим керується уряд Сполучених Штатів та в чому небезпека застосунку, на Армія FM розповів політолог Денис Москалик.

Як зазначив експерт, заборонити ТікТок намагався ще Дональд Трамп за свого президенства. Тоді ініціатива була відкликана, проте нині розпочався процес багатоетапного обмеження роботи застосунку. 2 березня Комітет зовнішньої політики Палати представників США ухвалив постанову, згідно з якою Джо Байден може повністю заборонити будь-які транзакції ТікТок. А 28 лютого Білий дім видав постанову щодо заборони ТікТок у держустановах.

— У грудні 2022 року проведене розслідування, за результатами якого офіційно визнано, що співробітники використовували застосунок для стеження за журналістами і та іншими людьми. Представники Держдепартаменту та Білого дому неодноразово заявляли, що, за результатами незалежних досліджень австралійських та американських компаній, ТікТок збирає надлишкові дані, зокрема що стосується інших встановлених застосунків на пристроях щодо переміщення осіб та зовнішнього трафіку. Це розглядалося як загроза для національної безпеки, зокрема і з врахуванням китайських законів, що стосується функціонування різноманітних компаній на території КНР.

За словами Дениса Москалика, мова насамперед іде щодо закону про національну розвідку в КНР від 2017 року. Згідно з ним усі організації, що діють на території КНР, зобов'язані співпрацювати з представниками розвідки.

— За таких умов ТікТок розглядається як один з основних каналів зі збору інформації за кордоном для розвідки КНР і пряма загроза щодо витоку даних з державних установ. По суті, введення нових законодавчих норм є частиною загального курсу Китаю на таку повзучу ресталінізацію, централізацію і більший авторитаризм режиму, в умовах якою будь-яка компанія все більше перетворюється на інструмент у руках Китайської держави, зокрема в її боротьбі за світове лідерство із США.

Представники соцмережі, яка належить китайській ByteDance, за словами експерта, відхрещуються від перевищення повноважень застосунком, зазначаючи, що більшість даних обробляються на території США та Сінгапуру. Та оскільки інформація є важливим ресурсом, США остерігаються, що до цього ресурсу матиме доступ Китай, адже ТікТок є єдиною соціальною міжнародною мережею, що не базується на території Сполучених Штатів.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток