Зараз в ефірі:

Чому важливі сімейні новорічні традиції?

31.12.2022
Чому важливі сімейні новорічні традиції?

Чи варто культивувати у дітей віру в дива та як влаштувати свято в мовах війни, на Армія FM розповіла психолог Олександра Беленіннік.

На думку психологині, для дітей віра в дива дуже важлива, особливо коли вони ще маленькі. Проте і для дорослих не менш важливі святкові сімейні ритуали та традиції, адже вони стабілізують психологічний стан.

— Можна разом прикрашати ялинку, запалювати вогники, смакувати мандаринами. Зберігати ті традиції, які були в сім'ї, і які легко відтворити в цих умовах. І навіть коли діти кажуть, що не вірять у диво, все ж варто влаштувати маленьке свято, наприклад якийсь новорічний квест у кімнаті, щоб дитина знайшла подарунок або підготувати разом подарунки для інших членів родини, — розповіла Олександра Беленіннік.

За її словами, щоб не згадувати Діда Мороза, дітям варто розказати більше про святого Миколая і чому його так шанують у світі. Всі діти знають, що є декілька супергероїв, тож замість одного чарівника варто шанувати іншого або навіть самим стати цим чарівником.

— Рано чи пізно діти дізнаються, що подарунки готують не чарівники, а рідні, але від цього вони не перестануть менше чекати свята і радіти сюрпризам. А загалом добре було б запитати в дітей, як вони бачать своє свято, як вони хочуть його провести. І тут обов’язково сказати про свої емоції, до прикладу: Нам було б дуже приємно, щоб о 12:00 бути разом, а далі — на твій вибір, — наголосила Олександра Беленіннік.

Що ж до подарунків, на думку психолога, важливо дізнатися, що саме дитині подобається у дорогій іграшці чи гаджеті. Наприклад, малеча хоче якусь м'яку іграшку, яка ходить, перевертається, які їй може подобатися тільки  через помаранчевий колір. Тож можна купити іншу помаранчеву іграшку. Малечу слід готувати до тих подарунків, як вона отримає, а з підлітками домовлятися.

— Навіть якщо діти залишилися з якихось причин без тата чи мами, наше завдання організувати подію. Якою вона буде — камерною чи видовищною — залежить від нашого ресурсу. Якщо батьки на фронті, найперше можна домовитися, щоб вони відправили відеоповідомлення своїй дитині і нагадати про сімейні традиції. Тобто створити ритуал об'єднання. І оце відчуття присутності дуже важливе. Коли ж ми говоримо про тих батьків, які відійшли у вічність, то тут необхідно говорити про те, що от дивися, он там зірочка, можливо, там мама, тато, бабуся чи дідусь. Вони дивляться на нас і їм було б дуже приємно, якби ми сьогодні зробили щось для себе. Що ти хочеш? — порадила Олександра Беленіннік.

Вона додала, що можна огорнути дитину пледом, взяти улюблену іграшку і так провести Новий рік. Має бути тепла атмосфера, адже це те, чого ми чекаємо від свят — тепла, щастя та радості. Радість — це найяскравіша емоція, яка є в людини. Ось цього ми чекаємо в новому році. І ця радість може мати різні форми.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток