Зараз в ефірі:

Для охочих підписати перший контракт зі ЗСУ введуть випробувальний термін

11.12.2022
Для охочих підписати перший контракт зі ЗСУ введуть випробувальний термін

За проєкт Закону Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих питань виконання військового обов'язку та проходження військової служби проголосував 261 народний депутат. Яким чином пропонується удосконалити вже наявні закони про військову службу на Армія FM розповіла юристка ГО Юридична сотня Вікторія Олійник.

За словами правчині, законопроєкт на сайті ВР зареєстровано під номером 8169. Він ухвалений Верховною Радою у першому читанні, а це означає, що проєкт закону буде доопрацьований.

— Законопроєкт дуже обширний, але найперше мова йде про удосконалення порядку виконання громадянами військового обов’язку, проходження ними військової служби та служби у військовому резерві, зокрема оновлення деяких питань відстрочки та звільнення з військової служби, — зазначила Вікторія Олійник.

Вона розповіла, що пропонується запровадити випробувальний термін при вступі на військову службу за контрактом. Для тих, хто йде на військову службу вперше, таке випробування буде обов’язковим. Тривалість становитиме від 1 до 6 місяців. Також законопроєктом встановлюються нові строки проходження військової служби — від 1 до 10 років. Зникають контракти на 6 місяців. 

— Щодо строкової служби, то розширюється зміст поняття призову на військову службу. Відтепер це включатиме не лише проходження призовної комісії та відправлення до військових частин, але й прибуття на медогляд та його проходження; проведення професійно-психологічного відбору; засідання призовної комісії; прибуття за зазначеними в повістці  адресою та часом для відправки у військову частину для проходження строкової служби та перебування в ТЦК та СП до відправлення у частину, — поточнила Вікторія Олійник.

За її словами, проєкт закону передбачає удосконалення положень щодо визначення співвідношення військових звань сержантського складу, а також унормування можливості зарахування строку вислуги років у військовому званні, яке було присвоєно рядовим, сержантам і старшинському складу, до проведення встановленої законом переатестації, для отримання чергового оновленого військового звання.

Як зазначила Вікторія Олійник, профільні органи державної влади вже опрацювали проєкт закону. У Комітеті з антикорупційної політики, МОЗ та Мінфіні зауважень до законопроєкту немає. Певні технічні застороги має Міністерство освіти і науки. Їхні пропозиції вже взято до уваги. 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток