Зараз в ефірі:

Документування воєнних злочинів у рамках ініціативи Трибунал для путіна

04.06.2023
Документування воєнних злочинів у рамках ініціативи Трибунал для путіна

Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України. Започаткували її Українська Гельсінська спілка з прав людини та партнери. У всіх областях діють громадські приймальні, де здійснюють документування воєнних злочинів у рамках цієї ініціативи.

Цілі ініціативи Трибунал для Путіна багаторівневі: документування воєнних злочинів, допомога людям, зокрема внутрішньо переміщеним особам, які можуть звернутися за правовою допомогою та  аудіо- та відеофіксація в рамках документування, якщо людина є свідком чи жертвою воєнного злочину. Людина може звернутися у телефонному чи відеорежимі, або прийти особисто, і ми записуємо аудіо- чи відеоінтерв'ю.

Документуємо також злочини, що стаються на окупованих територіях. В такому випадку документування відбувається через аудіо- чи відеозв'язок. Тобто використовуємо різні способи, найбільш зручні для свідка воєнного злочину. Також є можливість фіксувати злочини анонімно. На жаль,  виникають ситуації, коли люди переживають за безпеку своїх родичів, які залишились на окупований території. Саме в такому разі можливо зафіксувати інформацію анонімно. Це також важливо для розуміння масштабів воєнних злочинів рф.

Що входить до фіксації воєнних злочинів?

Усі зібрані дані про воєнні злочини документатори, які є в усіх областях України, вносять до бази воєнних злочинів, які кваліфікуються за Римським статутом.

Для документування подій документатори моніторять відкриті джерела (соцмережі, новини в медіа, повідомлення влади), шукаючи інформацію про конкретну подію, яка має ознаки воєнного злочину (обстріл житлового будинку, вбивство цивільних, катування та інші злочини за Римським статутом). Дані також надходять безпосередньо від свідків і постраждалих. Інформація в базі закрита, а персональні дані додатково шифруються. Однак можна переглянути поточні статистичні дані. 

Дуже важливими є свідчення людей, які були очевидцями воєнних злочинів. Такий напрям роботи є складним, тому що ми говоримо про історії людей, які пережили дуже складні події. Часто виникають ситуації, що свідчення людини є чи не єдиним джерелом інформації. В такому разі дуже важливо отримати ці дані. Звичайно, з урахуванням стану людини й того, чи надання такої інформації не призведе до повторної травматизації. Ми все це враховуємо і заздалегідь проговорюємо з людиною. 

Яким чином гарантується безпека даних?

Перед записом ми беремо згоду на інтерв'ю, вона складається з двох частин. Перша — чи дає особа згоду на розповсюдження на національному рівні, тобто УГСПЛ. Якщо дозвіл є, ми публікуємо інформацію з даними. Якщо нема згод на публікацію, використовуємо дані лише для бази, якщо це можливо. Інформація оприлюднюється лише під час трибуналу, аби мати змогу взяти в людини свідчення. 

Як можна дізнатись більше про ініціативу та надати дані про воєнні злочини?

Якщо ви були очевидцями зруйнованої ракетою будівлі чи знищеного авто,  знаєте про випадки викрадення чи вбивства людей російською армією, були в окупації й у вас викрали майно росіяни це все воєнні злочини. Про них потрібно розповідати, їх необхідно фіксувати, щоб в майбутньому притягти до відповідальності воєнних злочинців. 

Отже, можна написати на пошту. Якщо людина перебуває на території Львівської області, то можна звернутись до приймальні ЦППД СІМ за номером 099 479 3245 або ж до документатора приймальні Ковцун Христини за номером 068 453 72 81. 

Кожне свідчення важливе!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток