Зараз в ефірі:

Два роки широкомасштабного вторгнення гарно “розчесали” коло моїх друзів — ветеран Гліб Стрижко

18.03.2024
Два роки широкомасштабного вторгнення гарно “розчесали” коло моїх друзів — ветеран Гліб Стрижко

Коли росія розпочала війну проти України Гліб Стрижко навчався в 11 класі. Старший брат – кадровий військовий та вітчим пішли боронити країну, сам же Гліб почав займатися волонтерством, адже в 17 років в армію не брали. Як потрапив до війська та де зустрів широкомасштабне вторгнення, Гліб Стрижко розповів на Армія FМ.
 

У 2014 році, попри бажання, не міг долучитися до війська, бо був неповнолітнім, тож пішов навчатися у виш, каже Гліб Стрижко.

 Коли вступив в університет і мені виповнилося 18, я пішов у військкомат. Брат про це дізнався, загальмував процес. Навчався в університеті в Дніпрі на історичному факультеті, займався волонтерством. Потім переїхав в Миколаїв, де в Академії лідерства займався  вихованням молоді. Там остаточно переконався, що хочу до війська. У лютому 2021 року долучився до 1 окремого Феодосійського батальйону морської піхоти, десантно-штурмової роти.

Початок широкомасштабного вторгнення Гліб зі своїм підрозділом зустрів неподалік Павлополя, що на Донеччині. Потім був Маріуполь. Внаслідок поранень, яких зазнав під час оборони міста, був демобілізований з війська. І з лютого  2023 року Гліб Стрижко очолює київську філію Veteran Hub. Каже, два роки широкомасштабного вторгнення прибрали з життя зайвих людей і загартували дух:

 Зараз моє тіло заживає від поранень, які отримав, коли авіабомба влучила в будівлю, де я перебував. А загалом ці два роки гарно «розчесали» моє оточення, коло знайомих і близьких людей, бо війна робить гарних людей ще кращими, а поганих ще гіршими. Тішуся, що я прибрав із життя зайвих людей, в яких інші пріоритети. Перестав спілкуватися з друзями-чоловіками, які виїхали за кордон. Я переконався, що «Україна понад усе» для мене не просто фраза, а стиль життя.

Як зауважив Гліб, важко зрозуміти чоловіків, які ладні втопитися в Тисі, аби не служити.

– В чоловіків, які ховаються від війська, відсутній інстинкт захисту. Як вони зможуть захистити свою родину, якщо не здатні захищати свою державу? Велика кількість посад у війську  є небойовими, і на лінії зіткнення перебуває не так багато людей. До ухилянтів ставлюся негативно і вони мають відчувати осуд суспільства.

В охопленій війною країні військовий  - найвища місія і має найвищу підтримку суспільства. Така ж увага має бути до ветеранів, щоб демобілізовані захисники мали можливість реалізуватися в цивільному житті, наголошує очільник київської філії Veteran Hub Гліб Стрижко.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток