Зараз в ефірі:

Фахівці ізраїльського центру NATAL провели курс навчання для українських колег

04.08.2022
Фахівці ізраїльського центру NATAL провели курс навчання для українських колег

Українські фахівці з психічного здоров’я завершили п'ятиденний курс навчання в Ізраїльському центрі травми та стійкості NATAL. Цей курс є важливою складовою Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, ініційованої першою леді України Оленою Зеленською.

У навчанні, яке завершилося 28 липня, взяли участь профільні фахівці різних міністерств і відомств. Від Міністерства оборони України перші ізраїльські курси пройшли, зокрема представники Департаменту соціального і гуманітарного забезпечення, Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка і Національного військово-медичного клінічного центру "Головний військовий клінічний госпіталь".

В умовах війни для фахівців із психічного здоров’я набуття знань щодо найкращих світових практик роботи з людьми, які пережили травматичні події, є вкрай необхідним. Курси ізраїльського Центру травми та стійкості NATAL — надзвичайно актуальні, адже Центр — це організація, яка спеціалізується на травмах і стресі, пов’язаних саме з війною та тероризмом.

Навчання у Центрі NATAL організоване завдяки домовленостям, досягнутим між першою леді України Оленою Зеленською та першою леді Ізраїлю  Міхаль Герцог у рамках ініційованої дружиною Президента України Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Аналітичний, технічний, організаційний і комунікаційний супровід проєкту надає ГО "Безбар'єрність".

Ізраїль має одні з найкращих у світі напрацювань щодо роботи з ПТСР (посттравматичний стресовий розлад) та наслідками пережитих травматичних подій.

Під час п’ятиденного курсу представники Міноборони України пройшли підготовку за важливими темами: стрес і гостра стресова реакція; психологічна стійкість на полі бою; посттравматичний стресовий розлад. Вивчали багатоступеневу модель внутрішньої стійкості, методики запобігання «вигоранню» тощо. Усі здобуті знання були відпрацьовані на практиці.

Програма курсу адаптована з урахуванням нинішньої ситуації в Україні. Після завершення навчання передбачені подальші консультації (супервізія), які співробітники NATAL надаватимуть нашим фахівцям.

Учасники курсів надалі масштабуватимуть отримані знання в структурах своїх міністерств — таким чином й інші українські фахівці з психічного здоров’я зможуть ознайомитися з найкращими світовими практиками і досвідом та впроваджуватимуть їх у своїй роботі.

Ініційована  Оленою Зеленською Національна програма психічного здоров’я та психосоціальної підтримки має на меті допомогти громадянам подолати стрес, пов’язаний із війною, та наслідки пережитих травматичних подій, запобігти розвитку психічних розладів. Розробку та впровадження програми координує Міністерство охорони здоров’я України у тісній взаємодії з українськими та іноземними фахівцями. Ініціатива реалізується за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток