Зараз в ефірі:

Гідрометеорологічна служба України робить близько 275 тисяч прогнозів і попереджень щорічно

19.11.2022
Гідрометеорологічна служба України робить близько 275 тисяч прогнозів і попереджень щорічно

Переоцінити важливість роботи тих, хто передбачає погоду й попереджає про стихійні лиха складно. Під час бойових дій саме від військових гідрометеорологів залежить важливий етап планування та проведення операцій і на суші і на морі. 19 листопада працівники Гідрометеорологічної служби України — метеорологи, гідрологи та синоптики — відзначають професійне свято. День встановили указом Президента України у 2003 році. 1 червня 1993 року була створена Гідрометеорологічна служба Збройних Сил України.

Перші інструментальні метеорологічні спостереження на території України було розпочато в Києві у 1771 році військовим лікарем Лерхе. Наприкінці XVIII ст. систематичні спостереження за погодою, режимом річки Дніпро біля Києва почав проводити видатний громадський діяч і вчений Максим Федорович Берлінський. Першу систематизовану мережу станцій метеорологічних спостережень на території сучасної України організував Олександр Кловський. Вона розміщувалась від Бессарабії до Криму, та від Одеси до Чернігова. Перша в Україні метеорологічна обсерваторія виникла в Луганську в 1836 році, в якій безперервно з 1839 року проводилися спостереження протягом 68 років. У 1921 році саме 19 листопада Декретом Ради Народних комісарів України було створено Українську метеорологічну службу — Укрмет.

Наразі Гідрометеорологічна служба України налічує більше тисячі пунктів спостережень за станом атмосфери і водних об’єктів. У Збройних Силах України нараховується понад 70 гідрометеорологічних (метеорологічних) підрозділів. Гідрометеорологічна підтримка армії здійснюється гідрометеоцентром ЗСУ (зокрема ДШВ, ССО, структурних підрозділів Міноборони, Генштабу), штатними гідрометеорологічними підрозділами видів ЗСУ (Повітряні сили, Військово-Морські сили, Сухопутні війська).

Гідрометеорологічна підтримка здійснюється постійно, на всіх етапах життєдіяльності Збройних Сил, та є важливою складовою під час планування та проведення операцій чи бойових дій.  Надає можливість об’єктивно оцінити та врахувати погодні умови під час планування та проведення заходів оперативної бойової підготовки, ведення операцій, бойових дій, використання цих даних для ефективного застосування зброї і бойової техніки, попередження про небезпечні і стихійні явища та інше.

Нині ми на порозі зими і дуже важливо, щоб тил і фронт були готові та вчасно попереджені про всі примхи погоди. Тому щоденна та кропітка робота метеорологів та синоптиків стає неоціненним помічником як на полі бою, так і в житті кожного українця. Сподіваємося, що нашим захисникам буде допомагати не тільки зброя, наша віра і підтримка, а й сприятлива погода. Ми маємо вистояти і пройти цю зиму та стати ще сильнішими! 

Вітаємо українських гідрометеорологів та синоптиків із професійним святом! Бажаємо успіхів, досягнень та точних прогнозів. Дякуємо кожному із вас за працю й внесок у нашу спільну справу  перемогу над ворогом!

Слава Україні та її воїнам!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток