Зараз в ефірі:

Говорімо українською, щоб нас побачив світ!

09.11.2022
Говорімо українською, щоб нас побачив світ!

9 листопада відзначаємо День української писемності та мови. Дата свята припадає на день вшанування пам'яті преподобного Нестора-літописця — основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі. Дослідники вважають, що саме з його праці розпочинається писемна українська мова.

Українська мова пройшла нелегкий шлях розвитку. Упродовж століть вона, так само як і її носії — український народ, зазнавала суттєвих утисків та заборон з боку різних держав та колонізаторів. Однак попри це, українська мова збереглася. Українська є другою чи третьою слов'янською мовою за кількістю мовців та входить до третього десятка найпоширеніших мов світу. Сьогодні українською розмовляють понад 45 мільйонів людей у світі. Майже 80% українців вважають її своєю рідною мовою.

Під час війни як ніколи стало зрозуміло: мова — також наша зброя. Усе більше українців переходять на українську, відмовляючись від мови агресора та меншовартості. Мова стає все більш уживаною і серед молоді, упевнено завойовує культурно-інформаційний простір, український контент заповнює радіо- і телеефіри, а україномовні кіно, музика, мистецькі проєкти, книги стають усе більш популярними в Україні та світі. 

У День української писемності та мови традиційно проходить написання радіодиктанту національної єдності, який згуртовує мільйони українців по всьому світу. До найбільшого україномовного флешмобу може долучитися кожен, незалежно від того, у якій точці земної кулі перебуває. У 2022 році написання радіодиктанту адаптовано до умов воєнного часу. У різних країнах облаштували студії для написання диктанту для вимушених переселенців та українців, які живуть за кордоном. Цьогоріч авторкою тексту радіодиктанту стала українська письменниця та режисерка, членкиня Українського ПЕН Ірина Цілик. Озвучувала його народна артистка, Герой України Ада Роговцева.

Написання радіодиктанту - це флешмоб поваги до нашої культури, знак єдності українців та всіх людей вільного світу. Нині це особливо важливо, адже війна в Україні йде не лише за збереження наших територій, війна йде за збереження мови та ідентичності українців.

Шануймо рідне слово! Говорімо українською, щоб нас побачив світ, побачив успіх України, її духовні та інтелектуальні надбання!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток