Зараз в ефірі:

Ідея бліцкригу та геополітичні стратегії — два боки медалі

29.07.2022
Ідея бліцкригу та геополітичні стратегії — два боки медалі

Росії у війні з Грузією вдалося захопити значні території країни, а потім швидко підписати мирну угоду, уникнувши відповідальності. Такий сценарій рф хотіла втілити і в Україні. Чому кремль так захопила ідея "бліцкригу" і що з цього вийшло - у програмі Інформаційні тренди розповів філософ та соціолог Костянтин Малєєв.

— Ідею блискавичної війни сформулювали німецькі стратеги наприкінці ХІХ століття, коли планували розбити Францію за два тижні. Тобто почали розробляти теорії, як виграти війну швидко, щоб міжнародні договори не встигли спрацювати. Кілька разів ця стратегія у німців спрацьовувала — спершу у Норвегії і Данії, а потім Франції. Тож ідея захопила всіх, хто думає якраз в категоріях світового панування, — зазначив Костянтин Малєєв.

На переконання експерта, у росіян була ідея за тиждень змінити у Києві владу, і тоді західна допомога не мала б значення  бо вже не було б кому допомагати. Та щодо України в росіян бліцкриг не вдався, перетворившись у затяжну війну, де зовсім інші правила. З'ясувалося, що світова економіка все ж сильніша за російську. І завдяки допомозі Україні з боку партнерів, війна вже не здається росіянам такою легкою прогулянкою, як спочатку.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток