Зараз в ефірі:

Історична пам'ять українців є імунітетом проти тоталітаризму

02.09.2022
Історична пам'ять українців є імунітетом проти тоталітаризму

Після розпаду Радянського Союзу усі країни колишньої співдружності фактично мали схожі передумови для розвитку. Завдяки яким факторам Україна не скотилася до тоталітаризму як це сталося в Росії і Білорусі, а почала рух до демократії, під час програми Інформаційні тренди розповів філософ та соціолог Костянтин Малєєв.

— Якщо згадати історію, то на території сучасної України діяло Магдебурзьке право, а до цього жителі розв'язували усі питання на міських вічах. І це було дуже схоже на сучасний Майдан. В росії такого не було, як і в Білорусі, яку москва у ХІХ столітті зачистила навіть жорсткіше, ніж Україну, стираючи там національну пам'ять. До того ж завдяки рухам ОУН в Україні визначена сильна політична лінія, чого не було ні в Росії, ні в Білорусі. Ці історичні фактори дали українському народу відчуття самоповаги. Зіграв у становленні сучасної України і фактор публічної політики. Саме відкриті політичні конфлікти і сформували політичне тло, яке лягло в основу нації. І коли іноземні вдерлися на територію, українці об’єдналися, попри якісь внутрішні негаразди, — зазначив Костянтин Малєєв.

Експерт зауважив, що в Україні всі апарати КДБ виявилися слабкішими, ніж в Москві. Тому тут кадебісту не вдалося б захопити владу. До того ж не було сфери економіки, яка б придушила всі інші галузі, як це сталося в росії. Тобто в Україні вироблялася культура розмови людей та цілих груп одне з одним. Таким чином політика і демократія стала важелем, який дозволив існувати країні.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток