Зараз в ефірі:

Особлива відповідальність із введенням капеланської служби у ЗСУ

09.10.2022
Особлива відповідальність із введенням капеланської служби у ЗСУ

У складі Збройних Сил України розпочала діяти Служба військового капеланства. Капелани у війську є давно, перебувають вони разом із бійцями і на передових позиціях. Як змінюється їхній статус та завдання з ухваленням відповідного закону, у програмі Армія FМ розповів капелан 30 окремої механізованої бригади імені Костянтина Острозького Сергій Дмитрієв.

За його словами, раніше військові капелани були незахищені, адже перебували на цивільних посадах, отримували невеличку платню і не мали соціальних гарантій. Проте служили й ризикували життям на рівні з усіма. Тепер вони отримують статус військовослужбовців, з відповідними правами та обов'язками. 

— Зараз ми державою захищені на 100%. Але хочу сказати, що це також і виклик для капеланів, тому що це відповідальність іншого рівня. Капеланом не може бути кожен охочий, треба мати вищу богословську освіту, проходити спеціальні курси підвищення кваліфікації, які проводитиме Міноборони. І це добре. Армія стає сильнішою і професійнішою, тож і капелани не повинні відставати, — зазначив Сергій Дмитрієв.

Він переконаний, що капелан — це одна із бойових одиниць, яка підіймає дух підрозділу. Під час запуску Служби капеланства враховані інтереси представників різних віросповідань.

— В Софії Київській військовим капеланам вручили грамоти Верховної Ради. Для мене це визнання нашої роботи. І це спільна нагорода – моїх побратимів, волонтерів, родин — всіх, хто допомагає в моїй праці, — поділився священник.

Як зазначив Сергій Дмитрієв, якщо у 2014 році не всі навіть знали, хто такі капелани, то зараз запрошують їх у підрозділи. Він також зазначив, що на відміну від ворога, наші капелани дуже толерантні до розмаїття релігійних поглядів.

— Для мене важливо, щоб людина вірила в перемогу, у свою країну та людей, вірила в любов. Це теж є віра в Бога в певному сенсі, тому що ми захищаємо те, що ми любимо, — наголосив капелан.

Також він розповів, що капелани спілкуються з родинами військовослужбовців, щоб заспокоїти та повідомити інформацію про воїнів, оскільки в командирів підрозділу не завжди є на це час. І це дуже важливо, адже спокійна родина — спокійний військовослужбовець.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток