Зараз в ефірі:

Кулемет Browning часів Першої світової війни у війні 2022 року (ВІДЕО)

08.11.2022
Кулемет Browning часів Першої світової війни у війні 2022 року (ВІДЕО)

Кулемет розробив Джон Браунінг наприкінці Першої світової війни, а серійне виробництво розпочате у 1921-у році. У модифікації М2 Ейч-Бі, без водяного охолодження, популярний і нині, а випускатися почав із 1933-го. Розроблений для піхоти, Браунінг стали широко застосовувати на техніці, зокрема як зенітний на танках Шерман та авіаційний. Винищувачі союзників під час Другої світової несли батареї з 6-ти кулеметів, а захисне озброєння летючої фортеці Б-17 мало тринадцять браунінгів.

Зважаючи на те, що кулемет стріляє з закритого затвора, він має високу точність як для такої зброї. Це вже встигли оцінити українські воїни на передовій.

— Кулемет Браунінг виробляють кілька країн і мають на озброєнні понад 50-т. У нас його часто можна побачити на передовій в підрозділах, які мають іншу зброю іноземного виробництва, до прикладу автоматичні гранатомети Мк-19 та кулемети калібру 7,62 на 51 мм, — зазначив військовий експерт В'ячеслав Назаренко.

— Більшість країн, в арміях яких на озброєні Браунінг, досі не знайшли йому заміну того ж калібру. Попри те, що в піхоті поширені легші кулемети, 12,7 посідає власне місце в бойових підрозділах, — розповів військовий ЗСУ Олександр.

— Кулемет живиться розсипною патронною стрічкою з коробів на 50 або 100 патронів. Браунінг М2 Ейч-Бі можна використовувати з оптичними, нічними чи коліматорними прицілами. Він також є штатними озброєнням багатьох типів броньованої техніки, — ділиться інформацією військовий ЗСУ Олексій.

— Всі кулемети за інтенсивної стрільби з часом перегріваються. Вихід заміна ствола. Браунінг після цієї операції потребував додаткового регулювання. Проте в 70-ті роки розробили комплект для швидкої заміни ствола. Тож цей процес значно прискорився,  розповів військовий ЗСУ Олександр.

Скільки цих кулеметів виготовили за 100 років у різних країнах, встановити неможливо. Браунінг ще довго буде на озброєнні армій світу. А відтепер і українського війська.

За матеріалами Військового телебачення України

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток