Зараз в ефірі:

Морська піхота України — традиції минулого та перемоги сьогодення

23.05.2023
Морська піхота України — традиції минулого та перемоги сьогодення

В українських морських піхотинців — професійне свято. День морської піхоти Військово-Морських сил Збройних Сил України відзначається щороку 23 травня. Свято започатковане 2014 року і до 2017 року відзначалося 16 листопада. У 2018 році Указом Президента була встановлена нова дата святкування 23 травня. День має історичне підґрунтя. 23 травня 1918 року гетьман Української держави Павло Скоропадський віддав наказ про початок формування бригади морської піхоти у складі трьох полків. Таким чином було покладено основу морської піхоти. Сучасні морські піхотинці успадкували найкращі бойові традиції своїх славетних пращурів і нині героїчно боронять Україну від російських загарбників. Не випадково на береті українського морпіха — меч Сагайдачного, одного зі засновників морської піхоти, який воював із Москвою. 

Морська піхота один із найстійкіших родів військ під час війни, який був створений в Україні майже з нуля.

Після захоплення російськими військами півострова Крим, із двох батальйонів у понад 650 осіб вірними Україні залишилися 196 (1-го — 137, та 501-го — 59 морпіхів). З анексією Криму в морській піхоті України залишилося 200 осіб. Вірні присязі українські морські піхотинці на війні з 2014 року. Спочатку вони посилювали оборону української армії на шляху з Криму. Згодом штормові берети з доблестю і честю пройшли випробування на міцність у районах проведення Антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил. Українська морська піхота протидіяла ворогу у кількох гарячих точках Донбасу біля Гранітного, Талаківки, Гнутового, Павлополя, брала участь в обороні Маріуполя та боях за Широкине, заходила у Водяне та Чермалик. Морські піхотинці тримали майже 100 км фронту від Широкиного до Докучаєвська. 

З початком широкомасштабного вторгнення росії в Україну морські піхотинці одними з перших зустрічали ворожі колони та ціною власних життів зупиняли їх просування в глиб країни. Ці військовослужбовці були залучені до бойових завдань на найважчих ділянках оборони України, здебільшого у південних областях. Як зазначив командувач морської піхоти генерал-лейтенант Юрій Содоль, сучасна українська піхота кожного дня повномасштабної агресії російсько-фашистської орди вказує "другій найсильнішій" армії світу її справжнє місце. Тисячі вбитих та поранених окупантів, сотні одиниць знищеної військової техніки яскраво засвідчують професіоналізм воїнів-піхотинців, їхню мужність та героїзм. 

У боях з російськими окупантами українські морпіхи здобули безсмертну славу. Зокрема військові 36-ї окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського героїчно обороняли Маріуполь, згодом витримуючи разом з іншими українськими підрозділами облогу Азовсталі. Сергій Волинський (Волина), в.о. командира 36-ї бригади морської піхоти ЗСУ у Маріуполі, став одним з облич і символів незламності Маріупольського гарнізону. Під постійними обстрілами оборонці Маріуполя змогли зберегти боєздатність та дати ворогу по зубах. 

У цей день ми згадуємо захисників, які загинули у боротьбі з підступним ворогом за незалежність нашої держави й мир на українській землі. Пам’ять про полеглих Героїв назавжди залишиться в наших серцях.

Наша боротьба зі звільнення рідної землі від російських окупантів триває. І у цій місії морські піхотинці завжди готові до виконання найскладніших бойових завдань. Гасло морської піхоти — Вірний завжди — означає самовіддану службу Українському народові, вірність військовій присязі та готовність докласти максимум зусиль задля наближення Перемоги.

Щиро вітаємо морських піхотинців із професійним святом! Бажаємо міцного здоров’я, добробуту, незламності духу та нових перемог.

Слава морській піхоті України! Слава Україні та її захисникам і захисницям!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток