Зараз в ефірі:

Мюнхенська конференція з безпеки як платформа для консолідації ліберальних країн проти диктатури

24.02.2023
Мюнхенська конференція з безпеки як платформа для консолідації ліберальних країн проти диктатури

Тема війни в Україні домінувала у Мюнхені. Цьогорічну безпекову конференцію відкрив по відеозв’язку Володимир Зеленський, який, серед іншого заявив, що "ми маємо перемогти путіних у всьому світі". Тож чи вдалося Україні досягти конкретних успіхів на цьому безпековому форумі, на Армія FM розповів Голова Центру комунікаційно-контентної безпеки Валерій Король.

Як зазначив експерт, після сплеску інтересу до України, зокрема на Мюнхенській конференції у 2014-2015 роках, війна в Україні в публічному просторі стала стишуватися, бо на перший план стали виходити інші проблеми. І це була ключова помилка заходу.

— У 2014 році було не ситуаційне явище, як багато хто з країн і лідерів розглядав, це був екзистенційний виклик абсолютного зла світовому добру. Вже зараз усвідомлення саме такого стану є в лідерів демократичного крила планети. Однак до перемоги ще занадто далеко. Щобільше, перемога добра над злом, якщо говорити високими категоріями, наразі не гарантована, треба докладати зусилля. І про це йшлося на цьогорічній Мюнхенській конференції, — сказав Король.

Експерт зауважив, що в ООН представлені 193 країни. З них чітко підтримують Україну 54 країни. Десь близько 70 підтримують резолюції Генасамблеї щодо безпеки України, проте частина країн залишається в нейтрально насторожувальній позиції.

За словами Валерія Короля, очільник конференції Крістоф Гойсґен спонукав якраз до дискусії про те, як досягти успіху в розширені коаліції держав, які бажають захищати ліберальний порядок, заснований на правилах. Адже і сам пан Гойсґен, на відміну від більш обережного свого попередника, підтримує Україну в її боротьбі, виступає за надання необхідної зброї.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток