Зараз в ефірі:

Наступне десятиліття пройде під знаком технологічного й космічного протистояння між КНР і США

19.03.2023
Наступне десятиліття пройде під знаком технологічного й космічного протистояння між КНР і США

Новий міністр оборони Китаю з 2018 року за співпрацю з росією перебуває під санкціями США. Чому це призначення викликало широкий резонанс в експертних колах та в чому небезпека для Сполучених Штатів — про це у програмі Міжнародний огляд розповів політолог Денис Москалик.

За словами експерта, Лі Шанфу є колишнім командувачем військ стратегічного забезпечення. Ці війська відповідають за технологічні засоби боротьби насамперед кіберпростір та радіоелектронну боротьбу. Новий міністр оборони Китаю є одним з локомотивів тісної співпраці між КНР і рф.

— До цього він 31 рік працював на космодромі, займався запусками супутників-шпигунів. За таку роботу якраз і потрапив під санкції США. І саме щодо закупівлі нових озброєнь і співпраці в отриманні технологій від росії. Зараз значне занепокоєння з боку США викликає саме зростання можливостей Китаю щодо завдання ударів по космічній інфраструктурі і виведення з ладу супутників в разі диверсії чи масштабного конфлікту.

На думку Дениса Москалика, таке призначення демонструє пріоритети КНР у військовій сфері — це розвиток технологій, космічних програм, кіберпростору. І звісно, противниками такого розвитку найперше виступають США та союзники у регіоні — Японія, Південна Корея та Тайвань.

— В нинішніх умовах Китай робить ставку на розвиток технологій, які можуть завдати максимальної шкоди, водночас маючи технологічну перевагу над основними суперниками і продемонструвавши можливості у космічній та військовій сфері.

Як зазначив експерт, в Китаю вже є можливість завдати удару по американському супутниковому угрупованню і вони ці технології активно розвивають.

— Швидше за все, наступне десятиліття пройде під знаком саме технологічного і космічного протистояння між КНР і США. Паритету з боку КНР поки що не досягнуто, але протягом ближчих десятиліть в країни буде така можливість.

За словами Дениса Москалика, зростання переваги Китаю у космічній сфері потенційно загрожує можливістю військового десанту на Тайвань.

— Це чітко пов'язані теми, оскільки вони передбачають інформаційну та комунікаційну блокаду Тайваню, щоб максимально паралізувати можливості для командування та управління військами противника у всьому регіоні.

Крім того, як додав експерт, космос — це ще й засіб шантажу США, щоб Штати вони обмежили свою участь у конфлікті за Тайвань.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток