Зараз в ефірі:

Нові демократичні ініціативи, щоб притягнути росію до відповідальності

10.03.2023
Нові демократичні ініціативи, щоб притягнути росію до відповідальності

Все гострішим стає питання щодо перевезення українських дітей на окуповані території чи до рф. З цієї причини у Раді Європи закликали створити механізм для повернення маленьких громадян додому. Також незабаром у Гаазі має запрацювати Міжнародний центр із розслідування злочинів росії. Про ефективність дій світової спільноти на Армія FM розповів голова Центру комунікаційно-контентної безпеки Валерій Король.

На думку експерта, росіяни намагаються максимально вичавити з України молодь, щоб виховати з них московитів, які надалі можуть спрямувати зброю проти своєї Батьківщини. До того ж в росії нині значні демографічні проблеми. У росію, за різними даними, зокрема регіонального центру з прав людини, потрапило майже 700 тис. українських дітей.

— Це абсолютний злочин. І те, що Рада Європи підняла тему про нагальність термінових дій для повернення дітей, переміщених до росії, надзвичайно актуально. Зокрема, цю тему піднімає Комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович.

На переконання експерта, найперше всі міжнародні інституції, які опікуються правами людини, мають об'єднати зусилля.

— Ми маємо ставити питання про безперешкодний доступ до всієї інформації про дітей. Треба створити базу, в якій будуть всі дані. Щодо цих дітей має бути оголошено міжнародний розшук.

За словами Валерія Короля, ще однією гарною ініціативою стало створення Міжнародного центру із розслідування злочинів рф, який має запрацювати в Гаазі до початку літа.

— Немає такого злочину, який би московити не вчинили за рік широкомасштабного вторгнення. Зокрема, злочин агресії, довкола якого зараз ламають списи юридичні експерти, бо його дуже важко довести. І це проблема міжнародного права. Росія вчиняє злочини ще з 2014 року, але на тому етапі світова спільнота була занадто толерантною. І тільки з 2022 року світ усвідомив, що треба щось робити з глобальним гібридним тероризмом. Є резолюції, які підтримують понад  140 країн щодо рф. Але остаточного бачення, що робити з росією немає, адже ніколи не було такого, щоб агресором виступав постійний член Ради безпеки і водночас країна, яка має ядерну зброю.

Як резюмував фахівець із комунікаційно-контентного аналізу, суд над росією неминучий. І головне завдання новоствореного центру — сформувати базу безчинств кремля, щоб потім надати її для суду над злочинцями.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток