Зараз в ефірі:

Нові правила нарахування додаткової грошової винагороди військовослужбовцям: роз'яснення юриста

02.02.2023
Нові правила нарахування додаткової грошової винагороди військовослужбовцям: роз'яснення юриста

З 1 лютого 2023 року набувають чинності зміни щодо порядку виплати додаткової грошової винагороди військовослужбовцям Сил оборони України і співробітникам системи МВС. Про нововведення на Армія FМ розповіла юристка ГО Юридична сотня Ірина Дмитренко.

За словами правчині, з 1 січня цього року до постанови Кабінету міністрів №168, яка якраз регулює питання деяких виплат військовослужбовцям, а саме додаткової грошової винагороди під час дії воєнного стану, внесено певні зміни. А саме: керівникам відповідних міністерств та державних органів надано право самостійно встановлювати порядок, умови і розміри виплати додаткової грошової винагороди у розмірі до 30 тис. гривень. 

— Щодо виплати 100 тис. гривень, то як і раніше, захисники, які безпосередньо беруть участь у бойових діях, матимуть право на отримання додаткової винагороди в розмірі, який збільшується до 100 тис. гривень — пропорційно часу участі в таких діях і заходах. Цю виплату також буде збережено для військовослужбовців, які перебувають у полоні, для сімей армійців, які вважаються зниклими безвісти, а також для тих військовослужбовців, які перебувають на лікуванні або у відпустці для реабілітації у зв'язку з отриманням тяжкого поранення під час участі в бойових діях, — зазначила Ірина.

Проте, як розповіла юристка, військовослужбовці, які проходять службу в тилу, не матимуть права на додаткову винагороду в розмірі 30 тис. гривень, це ж стосується строковиків і курсантів. Відтепер отримання такої винагороди напряму залежить від району перебування військовослужбовця, а також від складності та специфіки бойових та спеціальних завдань, які він виконує. Тож коли військовослужбовець перебуває в зоні бойових дій, він має право на ці виплати. 

— Захисники, які перебувають на лікуванні або ж у відпустці за висновком ВЛК, як і раніше, матимуть право на додаткову грошову винагороду, розмір якої збільшується до 100 тис. грн — пропорційно часу лікування чи перебування у відпустці. Але визначальним фактором буде саме важкість поранення. Відтепер медики зобов'язані зазначати про ступінь важкості поранення у своїх висновках, — додає Ірина Дмитренко.

Як зауважила Ірина Дмитренко, додаткова винагорода, згідно зі постановою №168 — це не єдина виплата, яку захисники можуть дістати після поранення. Якщо військовослужбовцю після важкого поранення МСЕК встановлено групу інвалідності або ж визначено відсоток втрати працездатності, він має право на отримання одноразової грошової допомоги. 

— Щоб її отримати, слід звернутися в МСЕК з відповідними документами, найважливіший з яких — довідка про обставини поранення. Важливо, щоб у довідці було зазначено умови поранення — під час захисту Батьківщини чи під час проходження військової служби, — зауважила правчиня.

Окрім того, резюмувала юристка, для підвищення рівня захисту військовослужбовців і членів їхніх сімей з 1 лютого 2023 року збільшуються  розміри щомісячного основного грошового забезпечення. Відтепер для військовослужбовців ЗСУ, Нацгвардії, Держприкордонслужби він становитиме не менше ніж 20 тис. 100 грн. Щодо осіб рядового та начальницького складу Держслужби з надзвичайних ситуацій, а також представників Нацполіції України, то для них розмір щомісячного грошового забезпечення — не менше 17 тис. грн на місяць.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток