Зараз в ефірі:

ПАРЄ закликає МКЧХ і міжнародну спільноту допомогти українським військовополоненим

12.06.2023
ПАРЄ закликає МКЧХ і міжнародну спільноту допомогти українським військовополоненим

У Парламентській Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) ухвалили декларацію і з закликом до Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) та міжнародної спільноти вимагати від Російської Федерації повного дотримання норм міжнародного гуманітарного права щодо українських військовополонених. Повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

У письмовій декларації ПАРЄ № 778 ідеться, що російська загарбницька війна проти України є гранично жорстокою, і росія порушує всі можливі норми міжнародного права. Неповага до міжнародного гуманітарного права, зокрема гідного поводження з військовополоненими, є черговим системним невиконанням Російською Федерацією своїх міжнародно-правових зобов'язань.

Країна-агресор систематично відмовляє Міжнародному комітету Червоного Хреста (МКЧХ) у доступі до військовополонених. Захоплення під час облоги Маріуполя 27 військових музикантів, які ніколи не брали участі в бойових діях, є показовим фактом неповаги росії до міжнародного права: їхнє місцезнаходження та статус не підтверджені, немає даних ані про умови утримання, ні про стан здоров'я. Смерть 23-річного військового музиканта з 36-ї бригади морської піхоти, тіло якого 14 квітня передали Україні, свідчить про нелюдське поводження з утримуваними росією полоненими.

Письмову декларацію підписали, крім України, представники Латвії, Сполученого Королівства, Ісландії, Естонії, Франції, Польщі, Нідерландів, Литви та Швеції.

Усі ці країни закликають російську федерацію поважати та сприяти доступу МКЧХ до військовополонених:

— Хоча ми цінуємо зусилля, докладені МКЧХ для отримання доступу до українських військовополонених, поточна стратегія переговорів не принесла необхідних результатів. Тому ми закликаємо МКЧХ переглянути свою політику конфіденційності, мобілізувати треті сторони та, зрештою, публічно засудити факти порушення російською федерацією міжнародного гуманітарного права. Мають бути об'єктивні межі, коли стає очевидним, що мовчання більше не приносить користі.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток