Зараз в ефірі:

Протести у Франції: релігійний контекст і міграційна політика

08.07.2023
Протести у Франції: релігійний контекст і міграційна політика

Політолог Юрій Олійник розповів про чинники, що спровокували протести у Франції. Експерт також спрогнозував, скільки триватимуть заворушення та чи можна їх порівняти з протестами у США.

— За формою можна порівнювати. Але у США все ж був трохи інший посил. Була політична складова протестів проти Трампа. Радикально — ліві використовували  політичну риторику. Це все в рамках білої ідентичності США. У Франції, на відміну від США, є чітке релігійне підґрунтя. Крім того, невдала міграційна політика дала свої результати. Соціалізувати африканських мігрантів вони не можуть, адже це порушить певний зв'язок з африканськими країнами та зробить меншим вплив на них. Тут грає аспект зовнішньої політики.

За словами експерта, деяким політикам вигідне певне внутрішнє протистояння, іншим - тема істерії та залякування. 

—  Звісно, економічний фактор накладається на фактор соціальної різниці (не рівноправ'я). Також політичної та релігійної різниці із корінним населенням. Цю суміш Франція не може подолати.

Як зазначив Юрій Олійник, Франція протягом десятиліть не може подолати міграційне питання.

— Тут можна провести певні аналогії з Росією. Певні бажання зберегти вплив свого політичного лідера. Початок проблеми було видно ще на початку століття з явною демографічною кризою Європи. Перемога у Другій світовій війні у французів була за рахунок інших. Вони намагалися зберегти свій вплив в Європі. Нині є також потуги з приводу збереження свого впливу на Африканський континент.  Менше уваги приділяється зосередженню на собі як на європейській нації. Занадто великий вплив дав імперський статус.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток