Зараз в ефірі:

Протидія путінському режиму у Європі вийшла на новий рівень

04.06.2023
Протидія путінському режиму у Європі вийшла на новий рівень

Польща та Молдова запроваджують інституції цілеспрямованої боротьби з інформаційними та безпековими аспектами путінізму у своїх країнах. Що це за ініціатива та як уряди країн будуть протидіяти гібридним аспектам агресії путінського режиму, на Армія FМ пояснив голова Центру комунікаційно-контентної безпеки Валерій Король.

Як зауважив експерт, до широкомасштабного вторгнення в Україну росія мала потужний вплив у Європі.

— Russia Today, зокрема, через телебачення, радіо і соцмережі нав'язувала кремлівські наративи. Україна на цьому тлі сприймалась як таке собі гидке каченя, яке не так все розуміє. Досі окремі керівники країн, наприклад Угорщини, діють в руслі російських наративів і блокують всі ініціативи  з допомоги Україні. І таких політиків вистачає і в ЄС. Наприклад, агентурний вплив у парламенті Чехії фіксує тамтешня розвідка і заявляє, що його треба нейтралізувати.

За словами Валерія Короля, переважна більшість країн Центральної Європи, особливо ті, що входили в соціалістичний блок, добре розуміють загрози з блоку кремля.

— Та сама Польща ж і Молдова, зараз там російський інформаційний вплив блокується. Росія не хоче відпускати Молдову, тому буде провокувати виступи політичних партій, приведення до влади проросійських політиків і тому подібне. І те, що там відбувається саміт Європейської політичної спільноти, на якому присутній президент Зеленський, свідчить, що Європа не віддаватиме Молдову на поталу росії. Передусім будуть проводити контррозвідувальні заходи, формувати агенції, які відслідковуватимуть впливи та блокуватимуть їх на різних рівнях.

Словаччина та Данія також зараз запрацювали в цьому розрізі, як зазначив експерт. Вони констатують підтримку путінського режиму в своїх країнах і теж мають намір створити інституції задля протидії.

— Кожна країна буде формувати ще свої інституції. Це свідчить, що загроза, яка походить від кремля,  усвідомлюється нашими партнерами. Щодо Польщі, ми знаємо, що президент Анджей Дуда підписав закон про створення державної комісії з розслідування російських впливів у Польщі у 2007-2022 роках. І зараз цей документ на розгляді Конституційного суду. Думаю, він буде ухвалений. І це досить потужна робота. 

Пропутінську риторику та кремлівські наративи потрібно якнайшвидше вичавлювати з публічного простору Європи, наголосив експерт,  і цей процес вже стартував.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток