Зараз в ефірі:

Протитанковий ракетний комплекс Milan (ВІДЕО)

01.08.2022
Протитанковий ракетний комплекс Milan (ВІДЕО)

Протитанковий ракетний комплекс Milan є на озброєнні 40 країн. Його ракета долає 2000 метрів за 12 секунд. З пускового контейнера ракету виштовхує стартовий двигун. Щоб компенсувати віддачу та зменшити полум'я, пускова труба відлітає назад. До максимальної швидкості у 200 м/с ракету розганяє маршевий двигун. Він вмикається за 3 метри від пускової. 

— Після вистрілу перші 2 секунди іде задимлення, ви ракету не наблюдаєте. Потім ви бачите з хвоста ракети полум'я і прицілом ви ведете ракету до ворожої техніки, — розповів військовий "Фокс".

Команди надходять по тоненьких дротах, які розмотуються з ракети. Такі системи почали застосовувати в 1960-ті. В сімдесяті з'явилися ПТРК 2-го покоління напівавтоматичні. Тут оператор повинен вести не саму ракету, а утримувати марку прицілу на цілі. Найвідоміші з таких комплексів - це радянський "Фагот", американський TOW, який досі на озброєнні в США, та франко-німецький Milan

— З одного боку, ПТРК не найновіший, але один із двох найпоширеніших у світі. Тобто відпрацьований, перевірений конфліктами по всьому світу. Вони дешевші, ніж Javelinи, і вони в кількостях більших, ніж здатні виробити ми тих самих "Стугон". Тому воно працює, воно є, їх готові нам дати багато. Чудово! — зазначив військовий експерт Олексій Бобовников.

Після того як наші "Стугни" та американські Javelinи почали сотнями палити російські танки, точаться суперечки про місце у військах успадкованих від СРСР "Фаготів" і Milanів, які передала нам Франція.

— Такі протитанкові комплекси дуже добре себе зарекомендували в Сумській та Чернігівській області, а саме під час боїв біля сіл, міст. Вони більш мобільні. На мою думку, вони більш схожі на роботу снайперів, коли це вичікувальна позиція. Про їхню позицію не має знати ніхто. Це місце повинне бути підготовлене також і на випадок обстрілів ворожою артилерією, — уточнив військовий Максим.

У нашій армії Milan нині порівнюють з радянським комплексом "Фагот." Якщо не брати до уваги, що "Фагот" може стріляти ракетою 9М113 від самохідного комплексу "Конкурс", яка летить на 4 км, то ТТХ у ровесників майже однакові. Бронепробиття в обох від 600 до 1000 мм - в залежності від модифікації. Вага різних ракет 12-13 кг. Дальність стрільби теж різниться, зі збільшенням у новіших версіях. Відмінності помітні при використанні комплексу. Зокрема, після пострілу у Milanі в окулярі не з'являється прицільна марка, що світиться, як у "Фагота".

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток