Зараз в ефірі:

Робота військових медиків у стабілізаційному пункті

04.02.2023
Робота військових медиків у стабілізаційному пункті

Невтомно медики борються за життя військових. Вони як ніхто знають, якою ціною наші хлопці виборюють свободу та незалежність для України. Бойові медики, військові лікарі, фельдшери знімають біль та оперують в екстремальних умовах за кілька кілометрів від передової. Про їхню роботу в ефірі Армія FM розповіла спеціальний кореспондент Військового телебачення України Поліна Коваленко.

— У кожному підрозділі є бойові медики, старші бойові медики, також медичні пункти батальйонів, які безпосередньо виїжджають на нуль та забирають поранених, — розповідає військовослужбовець ЗСУ Віталій.

— Нас викликають по рації, дві хвилини й ми виїжджаємо. На позиції є бойовий медик, він надає допомогу, накладає турнікет, бандаж. Це сама основна його задача. По дорозі ми стабілізуємо, крапельниці й веземо в штаб, — каже військовослужбовець ЗСУ Тетяна.

У стабілізаційному пункті працюють анестезіологи, медсестри, реаніматологи, але бувають і такі випадки, коли медика немає поруч.

— Ми виїжджаємо навіть на позиції. Ми навчаємо хлопців правильно накладати турнікети. Перша допомога, від цього залежить життя кожного воїна. Те, що ми тут робимо, то більше лікарська допомога, а якщо там правильно накладений турнікет і немає крововтрати, то це вже 50-60 відсотків того, що він виживе, — зазначає військовослужбовець ЗСУ Микола.

Робота медиків не тільки фізично важка, а ще й емоційно виснажлива. Але коли мова йде про чиєсь життя, емоції вимикаються, а руки працюють як на автопілоті.

— Коли надходить команда Евакуація, то не думаєш про свій моральний стан, думаєш тільки б не запізнитися, тільки б встигнути. І не думаєш, і не слухаєш обстріли. Летимо, прилітаємо, не чуємо нічого і робимо свою роботу, — наголошує військовослужбовець ЗСУ Микола.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток