Зараз в ефірі:

Скандали навколо Чемпіонату світу з футболу 2022 року

25.11.2022
Скандали навколо Чемпіонату світу з футболу 2022 року

Про передумови та наслідки скандалів довкола Чемпіонату світу з футболу в Катарі 2022 року на Армія FМ розповів політолог Денис Москалик.

За його словами, проведення чемпіонатів у Катарі, як і в росії, стало предметом розслідувань щодо корупції. Високі функціонери міжнародної футбольної бюрократії тривалий час вже є фігурантами таких справ. Зокрема, вважається, що вони отримали значні хабарі від росії та Катару. Щодо Катару є ще й вплив вищого керівництва Франції на отримання країною Чемпіонату світу.

— Зі свого боку, Йозеф Блатер як основний керівник ухвалення рішень від ФІФА на той час заявляє, що в усьому винен Мішель Платіні і було помилкою віддати чемпіонат катарцям. Щодо ж до Росії, він переконаний, що це було потрібно, щоб затвердити під знаком футболу мир та інтеграцію росії до міжнародного співтовариства, — розповів Денис Москалик. 

Він зазначив, що вже відбулося кілька міжнародних судів над Платіні та Блатером. Поки що суттєвих результатів не відслідковується, адже ФІФА доволі закрита структура з круговою порукою. Загалом під підозрою про корупцію перебуває 47 чиновників. Найвищих функціонерів, власне, покарали у 2015 році, коли звільнили з посад та заборонили займатися надалі роботою в міжнародних футбольних інституціях.

— Для Катару отримання Чемпіонату мало велике політичне значення, оскільки країна пережила кілька років тому міжнародну ізоляцію, насамперед через конфлікт із Саудівською Аравією. Зараз вона намагається трансформувати свої гроші у певний вплив на міжнародній арені, — зазначив Денис Москалик.

Він звернув увагу, що в Катарі великі проблеми як з організацією футбольного турніру, так із ситуацією в країні загалом. Найперше назріває скандал на рівні вболівальників через зміну домовленостей щодо можливості отримання алкоголю під час турніру. Також не вирішені проблеми з одягом для жінок та ЛГБТ, адже це ісламська країна з законами шаріату.

— Також є проблеми, пов’язані із правами людини в країні. Основні баталії точилися довкола того, що багато робітників з інших країн загинули, бо живуть в нелюдських умовах. Значна частина з них безправні, як раби. Також, за низкою повідомлень, не вистачає людей для організації свята. Катар по суті дуалістична монархія. Там все ще зберігається великий вплив аристократичних родин, які й правлять країною і мають владу й гроші, — наголосив Денис Москалик.

Як резюмував Денис Москалик, велика проблема, що структури, подібні ФІФА, наскрізь корумповані, там надто великий вплив грошей і політики на те, щоб ухвалити якесь рішення щодо спорту. Тож диктатури використовують спорт, міжнародні спортивні організації для підвищення рівня своєї респектабельності та представництва у світі.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток