Зараз в ефірі:

Станом на сьогодні у нас майже 19 тис. звернень щодо здачі в полон, — спікер проєкту Хочу жить Віталій Матвієнко

03.06.2023
Станом на сьогодні у нас майже 19 тис. звернень щодо здачі в полон, — спікер проєкту Хочу жить Віталій Матвієнко

З 24 лютого 2022 року і до 1 червня 2023-го загальні бойові втрати противника склали 208 370 осіб. Не потрапити у цей список і залишитися живими росіянам, які проти політики путіна, допомагає проєкт Хочу жить. Про алгоритм здачі в полон та пам'ятні звернення на Армія FМ розповів спікер проєкту Віталій Матвієнко.

За словами Віталія, проєкт розвинувся з гарячої лінії, започаткованої Нацполіцією після широкомасштабного вторгнення рф на територію України. З часом він перейшов під керівництво Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

— Проєкт діє за підтримки Міністерства оборони України та Головного управління розвідки. Мета — донести інформацію до росіян, які проти свого терористичного керівництва. Чим більше росіян здасться в полон, тим краще насамперед для наших військовослужбовців, які перебувають на лінії фронту. 

Як зазначив представник проєкту Хочу жить, Україна дотримується всіх Женевських конвенцій поводження з військовополоненими, навіть попри вчинені армією рф жахливі злочини.

— Ми не можемо стати такими, як вони. Ми вищі за це, ми сильні. Полонені мають триразове харчування, медичне обслуговування, зокрема обладнаний стоматологічний кабінет. У них є можливість відвідувати церкву, для осіб іншого віросповідання є окремий кабінет для молитви. Вони можуть займатися спортом та працювати. Чудово обладнані кімнати для сну, ба більше, навіть немає гратів на вікнах.

Крім того, наголошує Віталій Матвієнко, російські військові, які потрапляють у полон через проєкт Хочу жить, мають право вибору: прихисток в Україні та деяких країнах Європи, обмін після перемоги України і найближчий обмін. Ті, кого взяли в полон під час бою, такого права позбавлені.

Розроблено алгоритм здачі в полон. Потрібно зареєструватися в чат-боті телеграм-каналу проєкту Хочу жить. Не мобілізована особа таким чином демонструє, що не бажає воювати проти України. І після того, як вона здасться в полон, це буде плюсом. Ще один із варіантів комунікації телефони гарячої лінії або соцмережі, наприклад ватсап.

Розповів Віталій про випадок, коли ще не мобілізований громадянин рф телефонував у проєкт і просив вибачення в українців. Він раніше служив, тож знав, що неминуче потрапить в Україну, і запитував, що йому потрібно робити, щоб здатися в полон.

— Також була історія, коли росіянин отримав повістку і з моменту її отримання до потрапляння в полон за нашим проєктом минув тиждень. Поки їхав у військкомат, зв’язався з нами. Через три-чотири дні його вже відправили в Україну і через день кинули в бій. Під  час артобстрілу досвідчені військові втекли. Він зателефонував у наш проєкт. Наші спеціалісти оперативно розробили план і військові його вивели. І він був щасливий. 

Як розповів спікер проєкту, за результатами проведеного соцопитування серед військовополонених з’ясувалося, що лише 11% із них мають вищу освіту. 

— Нам стало зрозуміло, що віковий коридор у російській армії від 26 до 50 років. Тобто вони намагаються брати в армію абсолютно всіх. Також ми з’ясували, що найбільше інформації вони отримують від своїх товаришів по службі або від родичів. І при старті проєкту «сарафанне радіо» спрацювало дуже ефективно. А станом на сьогодні у нас майже 19 тис. звернень щодо здачі в полон. Щодо відвідування нашого офіційного сайту, то це 43 мільйони відвідувань, з них 39 млн з території рф. 

Російські спецслужби постійно блокують сайт Хочу жить, зауважив Віталій, проте українські спеціалісти створюють дзеркальні сайти. Також, щоб здатися в полон, росіяни можуть використовувати VPN-сервери. Таким чином, усі намагання Роскомнадзора зашкодити сходять нанівець. Він закликав усіх росіян, які не хочуть поповнити список про російські бойові втрати, здаватися в полон через проєкт Хочу жить.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток