Зараз в ефірі:

Чи в змозі Іран створити ядерну бомбу за лічені дні?

12.03.2023
Чи в змозі Іран створити ядерну бомбу за лічені дні?

Від травня 2022 року Іран позбавив МАГАТЕ доступу до деяких об'єктів, які інспектував у рамках ядерної угоди. А нещодавно в деяких іноземних ЗМІ з'явилася інформація, що країна за крок до створення ядерної зброї. Чи можна стверджувати, що Ірану допомагає росія в збагаченні урану і чи здатен Ізраїль за підтримки США вдарити по іранських ядерних об'єктах на Армія FM розповів політолог Денис Москалик. 

Як розповів експерт, представники Пентагону вже заявили, що буквально днями Іран вже може довести відсоток збагачення урану до можливостей створення ядерної зброї з 84% до 90%.

— Що уран збагачено до 84%, підтверджено даними інспекції МАГАТЕ. Щоправда, там є певні сумніви щодо кількості наявного нині ядерного матеріалу, що дають можливість створити їм ядерну бомбу до кінця цього року. Якщо вони форсуватимуть процес, протягом року-півтора матимуть можливість створити до 10 ядерних зарядів.

Але, як зазначив Денис Москалик, питання створення ядерної зброї Іраном лежить не тільки в технічній, а й в політичній площині.

— Іран може й не перетнути межу створення ядерної бомби, зокрема через те, що із цим пов'язані питання його економічної взаємодії. Іран намагається використовувати потенційну ядерну зброю як інструмент стримування. З іншого боку, залишаючись за межею створення ядерної зброї, він гарантує можливість певної демонстрації власної договороздатності і вільнішої економічної діяльності в плані обходу санкцій в рамках того, як це ще дозволяв договір 2015 року.

На переконання політолога, в рамках ядерної програми Іран взаємодіє із росією. Зокрема, тамтешні спеціалісти проходили підготовку на території рф. Іранські об'єкти прикриває російська ППО і росія експортує в країну технології та паливо для розвитку ядерної програми.

— Були чутки, що тісна співпраця на цьому напрямку стала платою росії за постачання іранського озброєння, боєприпасів та безпілотників для війни проти України. Більше це стосувалося, мабуть, ракетоносіїв, що якраз можуть стати носіями ядерної зброї.

Як розповів Денис Москалик, Іран перетворюється на реальну ядерну загрозу саме в рамках взаємодії з росією і тих можливостей, які надає залежність кремля від Тегерану щодо постачання боєприпасів. І хоча, судячи з офіційних заяв і розслідувань, Ізраїль в кооперації зі США розглядає можливість ураження ядерних об'єктів Ірану, проте на цьому шляху є чимало перепон. Слід зважати на масштаби іранської ядерної програми та велику кількість захищених підземних об'єктів. Крім того, США сконцентровані на підтримці України та стримуванні Китаю, тож в цих умовах Білому дому важко буде доєднатися ще й до операції в Ірані.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток