Зараз в ефірі:

У курсантів із початком широкомасштабної війни посилилася мотивація, — начальник кафедри озброєння Інституту ВМС

26.02.2023
У курсантів із початком широкомасштабної війни посилилася мотивація, — начальник кафедри озброєння Інституту ВМС

Який фах можна здобути на кафедрі озброєння в Інституті Військово-Морських Сил? Що потрібно для вступу? В яких країнах НАТО проходять практику курсанти? Цією інформацією з Армія FM поділився начальник кафедри інституту капітан 1-го рангу Сергій Казнадєй журналістам Армія FМ.

Андрій Давидов: Розкажіть коротко про себе?

Сергій Казнадєй: У 1991 році я вступив у Чорноморське вище військово-морське училище ім. Нахімова. Після випуску був командиром БЧ-2 на десантному кораблі. Потім обіймав штабні посади. Пізніше звільнився в запас. З початком анексії Криму з сім’єю виїхали на територіальну Україну. У 2015 році призвався до лав ЗСУ, прийшов в Інститут ВМС на посаду викладача кафедри озброєння, зв'язку та АСУ.

Андрій Давидов: Розкажіть, коли була сформована кафедра озброєння?

Сергій Казнадєй: У 2014 році був сформований факультет ВМС та кафедра озброєння, зв'язку та АСУ, яка з 2018 року перейменована на кафедру озброєння. У нас кілька напрямків, за якими можна здобути фах — це артилерійське озброєння надводних кораблів, мінне, протимінне, протичовнове, торпедне озброєння та радіотехнічне. Сподіваюся, матеріально-технічна база інституту буде покращуватися і надалі курсанти не проходитимуть коротку практику в підрозділах ВМС, а все буде інституті.

Андрій Давидов: На якому курсу курсанти починають практику?

Сергій Казнадєй: Із другого курсу. Ми плануємо практику з огляду на пройдений матеріал, щоб закріпити його на кораблях та в частинах ВМС. Загалом з початку широкомасштабного вторгнення нічого не змінилося. Єдине, доводиться враховувати нюанси. Зараз, можливо, недоцільно планувати практику у пункті базування Очаків, де великі обстріли. Але ми всі військові та повинні до цього звикати.

Андрій Давидов: Скільки викладачів на кафедрі мають бойовий досвід?

Сергій Казнадєй: Крім мене, із бойовим досвідом ще два викладачі. Я був у 2017 році в Маріуполі, і з початком широкомасштабного вторгнення виконував бойові завдання в Одесі.

Андрій Давидов: Як вплинула війна на навчальний процес загалом в інституті та на кафедрі?

Сергій Казнадєй: Багато офіцерів кафедри в перші дні війни були залучені до виконання бойових завдань, тому навчання було призупинене. Коли ситуація  стабілізувалася, сповна відновився навчальний процес. У курсантів із початком широкомасштабної війни посилилася  мотивація. Я б сказав, що вони різко стали дорослими. Офіцери теж почали стрімко розвиватися. Кожен виконує завдання на ділянці, де він ефективний.

Андрій Давидов: Як ви зустріли широкомасштабну агресію росії?

Сергій Казнадєй: Для мене вона почалася 20 лютого. Я був у відрядженні і розпочав вже готуватися до широкомасштабного вторгнення. 

Андрій Давидов: Які вимоги до абітурієнтів, які прагнуть навчатися в Інституті ВМС?

Сергій Казнадєй: Найперше, бажання навчатися. Також абітурієнт має бути фізично розвинутий, мати достатній рівень знань із математики та фізики. Після завершення ЗНО усі охочі вже можуть подавати документи. Початок вступної кампанії буде оголошено у нас на сайті.

Андрій Давидов: Чи відрізняється навчання в інституті для чоловіків та жінок?

Сергій Казнадєй: Єдина відмінність, що для дівчат полегшена нормативна база з фізичної підготовки.

Андрій Давидов: Збройні Сили України нині активно опановують стандарти НАТО. Розкажіть про нововведення в інституті?

Сергій Казнадєй: У дисциплінах з радіоелектронної боротьби, із розпізнавання близько 14-15 стандартів НАТО ми адаптували та впровадили в освітній процес. Багато ми впроваджуємо не стільки стандартів, скільки досвіду застосування. Я думаю, що коли ми виграємо війну, стандарти НАТО доведеться змінювати з огляду на наш бойовий досвід. Стандарт — це зразок, а ми маємо швидко реагувати на динамічні зміни.

Андрій Давидов: Чи проходять курсанти інституту практику у військових освітніх закладах країн НАТО?

Сергій Казнадєй: Так. В Академію ВМС у Ліворно кращі курсанти їдуть на трирічне навчання. В Італії вони вивчають натовські зразки озброєння, загалом розширюють кругозір. А я їм завжди наголошую: краще беріть на озброєння, але й нас є багато позитивного, що не треба відкидати.

Андрій Давидов: Із розповідей курсантів,  чи переймають за кордоном наш досвід?

Сергій Казнадєй: Наші курсанти креативніші, вони здатні діяти не за шаблоном під час розв'язання проблем. Може, це менталітет. А за рівнем освіти вони почуваються рівними курсантам з Італії чи Великобританії, де проходять навчання.

Андрій Давидов: Чи здобували наші курсанти відзнаки під час навчання за кордоном?

Сергій Казнадєй: Коли курсанти під час випуску отримують лейтенантські погони і кортики, завжди приїздить аташе Італії та вручає кортик тамтешніх ВМС кращому курсанту, який там навчався. Один із курсантів був нагороджений палашем від навчально закладу Великобританії. Також привозили медалі та грамоти за спортивні досягнення.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток