Зараз в ефірі:

Відтепер армійці можуть брати відпустку без пояснення причин

01.01.2023
Відтепер армійці можуть брати відпустку без пояснення причин

Законопроєкт 8081 Про внесення зміни до пункту 18 статті 10-1 Закону України Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей щодо надання  відпусток військовослужбовцям під час дії воєнного стану набрав чинності з 23.12.2022 року. Про основне у законі на Армія FM розповіла координатор по роботі з партнерами ГО Юридична сотня Алла Бєлошенко. 

Як розповіла правчиня, законом запропоновано надавати відпустки під час воєнного стану — щорічну основну, за сімейними обставинами та з інших поважних причин — зі збереженням грошового забезпечення до 10 календарних днів кожна. 

— До 23 лютого військові могли взяти відпустку лише за поважних сімейних обставин. Закон ці обмеження усуває. Зараз військовослужбовець може не вказувати обставини, через які бере відпустку. Водночас її тривалість визначена без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад. Додатково надається не більше 2 діб в один кінець, зазначила Алла Бєлошенко.

За її словами, щорічна ж основна відпустка під час воєнного стану надаватиметься лише один раз протягом року за умови, якщо в підрозділі відсутні не більше 30% певної категорії військовиків. 

Право на отримання деяких видів відпусток під час воєнного стану чітко визначене в статті 10-1 ЗУ Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей.

Проте дозволеними є лише окремі види відпусток, які надаються за наявності підтверджених поважних обставин:

— за сімейними  обставинами та з інших поважних причин зі збереженням грошового забезпечення тривалістю не більш як 10  календарних днів;

— за станом здоров’я у зв’язку з хворобою або для лікування після тяжкого поранення за висновком (постановою) військово-лікарської комісії;

— військовослужбовцям-жінкам у зв’язку з вагітністю та пологами та для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а якщо дитина потребує домашнього догляду, тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку;

Водночас правила отримання відпусток, як зазначила Алла Бєлошенко, залишаються без змін — подання рапорту з долученням усіх необхідних підтверджувальних документів.

Для отримання відпустки через лікування родичів необхідно подати рапорт, довідку з медзакладу про стаціонарне лікування або направлення на операцію, свідоцтво про народження.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток