Зараз в ефірі:

Війна в літературі: 2022 рік приніс низку потужних книжок про війну

23.04.2023
Війна в літературі: 2022 рік приніс низку потужних книжок про війну

Книга — могутня зброя. Розумна, натхненна Книга нерідко вирішує долю людини. (В.О.Сухомлинський).

23 квітня майже у 200 країнах світу відзначають Всесвітній день книги й авторського права. Це свято — авторів, видавців, вчителів, бібліотекарів та всіх причетних до книжкової справи. А також усіх, хто любить читати та з повагою ставиться до книги.

Відсвяткувати День книги можна, звісно, за читанням хорошої літератури. Чи подарувати близькій людині цікаву книгу. Або, оновити власну бібліотеку, замовивши у цей день у книгарні ту літературу, яку давно хотілося прочитати. А вже прочитані книжки роздати друзям, подарувати бібліотеці чи віддати на благодійність.

На жаль, Україна зараз живе у стані війни. Все горе, випробування та героїзм, які довелося побачити українцям під час російської агресії, сучасні поети та письменники документують у літературних творах воєнної тематики. Більшість із них стануть неоціненним спадком для нащадків, адже розповідають про цю жорстоку війну. Історії про війну завжди торкаються душі, а особливо зараз, коли вона стала частиною нашого повсякдення.

До вашої уваги добірка книг, які були надруковані у 2022 році й варті того, щоб прочитати їх зараз та перечитати після перемоги.

Війна 2022. Антологія. Книга, до якої увійшли літературні твори сучасних українських авторів: уривки щоденників, есе і поезія. З них можна дізнатися про спостереження та емоції 42 авторів, які на власні очі побачили війну. У цій книзі про війну є твори Сергія Жадана, Софії Андрухович, Павла Вишебаби, Юрія Андруховича та інших.

Лютий лютий 2022. Свідчення про перші дні вторгнення. Автори: Дар'я Бура, Євгенія Подобна. Свідчення про події перших днів широкомасштабного вторгнення від людей з різних куточків України. До книги увійшли 20 історій від представників майже всіх регіонів країни. Серед героїв як пересічні українці, так і мер одного з міст, рятувальник, бійці тероборони, волонтери та переселенці.

Інклюзія. Автор: Ганна Городецька. Новий роман авторки розповідає історію київської вечірньої школи, куди потрапляють люди зі складною долею: біженці, сироти, алкозалежні. У кожного з них у минулому — білі плями, у шафах — скелети, а на думці — щасливе життя.

Незламні 2. Книга з історіями українських жінок, які наближають щодня перемогу, рятуючи дітей, людей похилого віку та тварин. Серед них військові, волонтерки, правозахисниці, засновниці притулків, які ведуть свою боротьбу за спільну перемогу як в Україні, так і за її межами, ризикуючи своїм життям. До цієї книги про війну увійшло 30 історій про супротив, силу духу та незламність українок.

Тільки не пиши мені про війну. Автор: Павло Вишебаба. Автор збірки народився і виріс у Краматорську, а з початком широкомасштабної агресії став на захист України. На фронті він продовжив писати вірші. До збірки увійшла поезія, написана як до, так і після 24 лютого 2022 року.

Котик, Півник, Шафка. Автор: Олександр Михед. Котик, Півник, Шафка з Бородянки на Київщині стали символами незламності у цій війні. Вони вціліли під нещадними ворожими обстрілами й тепер фігурують у казці, присвяченій історії звичайної родини, які потрапили в окупацію на Київщині. Читачі спостерігатимуть, які бабуся та онука долатимуть втрати та випробування і за їхньою внутрішньою трансформацією.

Залізницею додому. Авторка: Мар'яна Савка. Книга містить історії про дітей та для дітей, які пережили евакуацію, а також розкриває тему того, яку суттєву роль у порятунку цивільних відіграли українські залізничники.

Мої вимушені канікули. Автор: Катерина Єгорушкіна. Книжка про те, що відбувалося в Україні в перші 2 тижні війни на прикладі однієї сім'ї. Цього разу канікули у героїні — Віри не звичайні, а вимушені. Разом із сім’єю дівчинка переїжджає у підвал своєї багатоповерхівки, ховаючись від обстрілів. Там вони намагаються пристосуватися до нової реальності. У книзі ви знайдете не тільки щемливу історію дівчинки Віри, а й поради й заспокійливі практики від психологині Світлани Ройз.

Її порожні місця. Автор: Анна Грувер. Анна і Сара — дві дівчинки з різних часів. Перша — наша сучасниця, переселенка з Донецька. Друга — єврейська дівчинка, яка нічого не чує через ваду слуху, робить дивовижні колажі, веде щоденник упродовж 1938-1941 рр., і згодом цей щоденник вийде у світ окремою книжкою. Що ж поєднує двох дівчат із такими різними долями? Ця книжка — про важливість помічати тих, хто поруч, про дорослішання та набуття самості й власного голосу, про складання із розрізнених фрагментів себе і свого цілісного світу, в якому немає порожніх місць. Врешті — про правду, стійкість, про дім, який завжди з нами, хай би де ми були.

У цей нелегкий воєнний час саме у книзі можна знайти розраду і спокій.

Читання було для мене найкращим засобом проти неприємностей у житті; не було такого лиха, якого не розвіяла б година читання! — писав Монтеск'є. А ще книга — це мрія, яку ти тримаєш у руках.

Читайте хороші, правдиві, справжні книжки та даруйте їх своїм побратимам, рідним та близьким. І нехай книга стане вам справжнім другом та порадником на довгі роки.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток