Зараз в ефірі:

Візит глави Китаю в росію: про що домовилися путін та Сі Цзіньпін?

25.03.2023
Візит глави Китаю в росію: про що домовилися путін та Сі Цзіньпін?

За результатами візиту глави Китаю в росію в серйозних інформаційних виданнях вже лунає інформація про так звану тиху співпрацю Пекіна та москви. Чи можливе закрите постачання зброї та технологій Китаєм до РФ, в ефірі Армія FМ розповів голова Центру комунікаційно-контентної безпеки Валерій Король.

Як зауважив експерт, аналізуючи статтю путіна, яка була надрукована в Китаї напередодні візиту, та статтю Сі Цзіньпіна, що вийшла в росії, можна сказати, що послання путіна — намагання сподобатися китайському лідеру на тлі погроз Заходу. Натомість стаття керівника Китаю — це бачення нового світу, де КНР займає одну з провідних ролей.

— Там висловлені досить несподівані позиції. Наприклад, Китай виступив з ініціативою глобальної цивілізації. І в цій статті було офіційне попередження путіну — фраза, що перш ніж розв'язувати глобальні проблеми, треба вирішити власні справи.

За словами фахівця з контентно-комунікаційного аналізу, це не був візит двох рівноцінних партнерів. Зараз КНР демонструє гібридне ставлення до росії, яка потрапила у васальну залежність від Пекіна.

— Як колись, коли приїздив кримський хан на Поклонну гору, де його зустрічав тодішній хан москви і вів під повідок коня в царські палати, так і нині путін проводжав Сі Цзіньпіна аж до машини. Ми бачимо, що путін прислуговує Сі Цзіньпіну, щоб отримати підтримку. Підтримки немає, хоча Сі Цзіньпін дав йому ханський ярлик на царствування — виказав сподівання, що наступного року путін буде переобраний в росії. Тож Китай зацікавлений, щоб росія була сировинним придатком до економіки Китаю.

На думку експерта, Сі Цзіньпін і путін планували домовитися про масштабнішу співпрацю, але, ймовірно, всі плани сплутали інші світові гросмейстери, коли Міжнародний суд видав ордер на арешт путіна.

— Сі збирався їхати до глави держави, члена Радбезу ООН путіна, а приїхав до міжнародного злочинця. Проте хоча офіційно Китай дотримуватиметься миротворчої позиції, міжнародного права і так далі, але це не означає, що не буде прихованих контактів. Прямих поставок зброї не буде, але прихована передача технологій відбуватиметься. Дрони будуть поставлятися через той же Іран. Україна повинна відслідковувати всі можливі кроки прихованої взаємодії москви та пекіна і говорити про це у публічному просторі.

Як резюмував Валерій Король, таким чином фіксується чіткий поділ демократії на чолі зі США та автократії на чолі з КНР. Відтепер починається новий етап світової політики, де результатом має стати перемога того чи іншого табору.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток