Зараз в ефірі:

Візит Лукашенка в Іран: про що, окрім будівництва дронів-камікадзе, домовився білоруський диктатор?

15.03.2023
Візит Лукашенка в Іран: про що, окрім будівництва дронів-камікадзе, домовився білоруський диктатор?

Нещодавно Олександр Лукашенко відвідав Китай, де підписав низку двосторонніх угод. А 12-13 березня самопроголошений президент побував в Ірані. Наскільки плідним видався візит білоруського диктатора, на Армія FM розповів політолог Денис Москалик. 

За словами експерта, Лукашенку насамперед вдалося підписати договір про дорожню карту щодо подальшого розвитку партнерства між країнами та домовитися про низку зовнішньоекономічних контрактів.

— Контрактів підписано на сто мільйонів доларів. Сума невелика. Основною причиною інтересу Лукашенка було питання, яким чином обходити санкції, а також налагодження тісної взаємодії, адже обидві країни підсанкційні і належать до єдиної коаліції. Серед основних експортних продуктів Білорусі до Ірану деревина і папір. З Ірану везуть фрукти, горіхи, медобладнання та ліки. Зараз взаємодію намагаються розширити, в умовах санкційного тиску та воєнних загроз.

Як розповів Денис Москалик, під час зустрічі президентів мова також йшла про розгортання будівництва дронів-камікадзе іранського зразка на території Білорусі та запуск додаткового виробництва боєприпасів для реактивних систем залпового вогню і калібру 122-152 мм. І це також постачання азотних добрив уже з території Білорусі. Сам Іран також є імпортером добрив і сільгосппродукції. Тож за цими напрямами країни можуть налагодити взаємовигідну співпрацю.

— Щодо тверджень західних експертів, що путін використав Лукашенка задля своєї мети, тут можна говорити про зняття певного навантаження з росії, яка є великим кредитором і гарантом стабільності Білорусі. Налагодження виробництва дронів та боєприпасів на території Білорусі також піде на користь зовнішньополітичній експансії росїі та її збройних сил. Але тут варто відзначити, що не слід недооцінювати саму росію, оскільки вона постійно спілкується з Іраном напряму і має безперебійний канал отримання додаткової військової допомоги.

На переконання експерта, оскільки Білорусь та Іран зараз залежні від Китаю, вони намагаються налагодити максимально вигідну для себе взаємодію в новому світі, який будує навколо себе КНР.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток