Зараз в ефірі:

Як десантники-аеророзвідники понад двісті одиниць ворожої техніки зупинили

05.09.2022
Як десантники-аеророзвідники понад двісті одиниць ворожої техніки зупинили

На початку широкомасштабного вторгнення до Миколаєва впритул наблизилася величезна група ворожої техніки, яка була готова окупувати місто. Можливо, це б і трапилося, якби не аеророзвідники підрозділу десантно-штурмових військ, які вчасно виявили рашистів і разом з артилеристами схитрували так, що ворог злякався і відступив.

Це була найбільша удача, зізнаються хлопці. Кажуть, що дуже задоволені тим, як вдалося зметикувати в той момент.

— Понад 200 одиниць техніки були біля міста. Чомусь так трапилося, що до тієї точки вони дійшли непомітно. Не знаю, як так вийшло, можливо тому, що це були перші штурми, стрільба велася зі всіх сторін, і був трохи хаос. Ми ж тоді вишукували цілі, щоби по них працювала артилерія і виявили цю групу. Тієї кількості техніки та сили було достатньо, щоб узяти Миколаїв. І в нас не було ресурсів їх зупинити. Думаю, у прямому бою нам би не вдалося нічого зробити, а хитрістю вийшло. Ми корегували вогонь не по самій групі, а по блокпосту в їхньому тилу, й це їх налякало, вони подумали, що зайшли в засідку і відступили, — з усмішкою на устах розповів аеророзвідник Артем.

Хлопці користуються квадрокоптером DJI MAVIC 3. Кажуть, він найбільш прийнятний у своїй категорії з погляду оптики та заряду батареї. Тому ЗСУ використовують його найчастіше для артилерійської розвідки.

— Летіти цей квадрокоптер може на 3–4 кілометри впродовж 35–45 хвилин. Бувало, що противник глушив сигнал, але, залежно від прошивки, після втрати сигналу він може або сам повернутися, або зависнути й триматися в точці до моменту, поки не закінчиться заряд акумулятора, — розповідає аеророзвідник Андрій і додає: — На цей дрон можна зробити навіть пристрій, який буде пускати гранати, але ми використовуємо його лише як розвідувальний.

Працюють українські воїни із квадрокоптером у парі. Поки один займається розвідкою, інший тримає зв’язок з артилеристами та шукає координати на карті. Навчитися керувати технікою можна за 1–2 місяці, щоденно тренуючись.

— Якщо говорити про спеціалізовані дрони, то вони потребують тривалішого навчання та багато досвіду. Крім того, така спецтехніка дорога й передбачена для завдань, які не завжди ставлять перед підрозділами артилерійської розвідки. У них є багато опцій, які потребують знань у програмному забезпеченні, — розповів Андрій.

А ще квадрокоптери на війні втрачаються, тому замінити на іншу техніку вартістю в 100 000 гривень набагато легше, ніж ту, яка вартує мільйони.

Валентин Столярчук

Михайло Чубай

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток