Зараз в ефірі:

Бойові 100 тисяч гривень: юрист про нюанси нарахування

11.06.2022
Бойові 100 тисяч гривень: юрист про нюанси нарахування

Хто має право на додаткову грошову винагороду в 30 та 100 тисяч гривень під час воєнного стану, особливості її нарахування та куди звертатися, якщо гроші не надходять на карту, в ефірі Армія FM розповіла представниця ГО Юридична сотня Анна Бабич.

З початком воєнного стану Уряд ухвалив Постанову від 28 лютого 2022 р. № 168 Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану, яка передбачає виплату додаткової грошової винагороди.

Документом передбачено виплату додаткової винагороди для військовослужбовців, поліцейських та інших силовиків в умовах воєнного стану.

Додаткова щомісячна винагорода нараховується в розмірі 30 тисяч гривень та може сягати 100 тисяч гривень, пропорційно до кожного дня безпосередньої участі у бойових діях. Так, 30 тисяч гривень виплачується усім військовослужбовцям, поліцейським та іншим особам, які проходять службу в умовах воєнного стану.

Водночас отримати до 100 тисяч гривень можуть особи, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони під час перебування у відповідних районах. Виплата здійснюється і військовослужбовцям строкової служби, а також курсантам вищих військових навчальних закладів.

Також право на додаткову винагороду мають військові прокурори Офісу Генпрокурора, особи рядового і начальницького складу ДСНС та Державної кримінально-виконавчої служби, співробітники Служби судової охорони, особи начальницького складу управління спецоперацій НАБУ та поліцейські. 

Водночас виникли труднощі з тим, що постанова не передбачає виплати для військовослужбовців ЗСУ, які відряджені до Державного космічного агентства України. Очікується незабаром внесення відповідних зміни до постанови.

Розрахунок винагороди здійснюється пропорційно часу участі у бойових діях. Тобто в середньому за один день виплачується 3 тисячі гривень.

Виплата такої винагороди здійснюється на підставі наказів командирів військових частин, куди за штатом призначений військовослужбовець. Тобто обов'язок командування зібрати інформацію, сформувати відповідний наказ та долучити документи, які підтверджують безпосередню участь військовослужбовців у бойових діях (бойові накази, бойові розпорядження, журнал бойових дій тощо). Наказ має бути сформований до 5 числа поточного місяця. Військовослужбовцям доцільно звертатися до командування, лише якщо додаткова винагорода з якихось причин не надходить.

Хто не має право на отримання додаткової винагороди

Винятки окреслені в телеграмі Департаменту фінансів МОУ, якої немає в загальному доступі. Згідно з нею, додаткова винагорода не виплачується військовослужбовцям, які проходять службу в багатонаціональних органах військового управління за кордоном або перебували на навчанні за кордоном, а також особам, які вчинили правопорушення, зокрема: самовільно залишили частину, відмовилися виконувати бойові накази, перебували у стані алкогольного сп'яніння.

Додаткова винагорода 100 тисяч гривень також виплачується особам, які:

•  перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров'я у зв’язку з пораненням, пов’язаним із захистом Батьківщини, або у відпустці для лікування після тяжкого поранення за висновком ВЛК;

•    захоплені в полон (крім тих, які добровільно здалися) або безвісно відсутні (у разі, коли зазначені події сталися як до введення воєнного стану, так і після).

Куди звертатися, як винагорода не надходить

Найперше до командира або фінслужби частини. Або на гарячу лінію департаменту фінансів Міноборони з питань грошового забезпечення: (044) 271-35-59 (у будні, з 9 до 16.00).

Важливо

Виплата додаткової винагороди здійснюється у поточному місяці за попередній. Нарахування додаткової винагороди відбувається в другій декаді місяця, тобто з 11 до 20 числа.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток