Зараз в ефірі:

Як москва намагається прибрати до рук інформаційну зброю?

22.06.2022
Як москва намагається прибрати до рук інформаційну зброю?

Нещодавно російський суд повідомив, що оштрафував Google на 15 млн рублів (260 тис. доларів) за нехтування правилами роботи з даними. В останні роки росія неодноразово виписувала штрафи іноземним технологічним компаніям за різні порушення, що, на думку критиків, є спробою Москви посилити контроль над Інтернетом. Чому YouTube залишився працювати в росії та як месенджер WhatsApp пережив російські санкції в ефірі Армія FM пояснила представниця Центру комунікаційно-контентної безпеки Ліна Вежель.

— Росія намагається створити паралельний Інтернет. Але, думаю, нездатність повністю заборонити YouTube пов'язана з тим, що більшість росіян покладаються на цей відеосервіс. Та й російські чиновники використовують платформу для розповсюдження повідомлень, щоб охопити молодь, яка ігнорує телебачення. Крім того, в росії немає локальних альтернатив YouTube. Російський уряд веде тонку гру щодо Google, очевидно, що є межа, яку вони не хочуть перетинати і повністю витісняти цю компанію, — переконана Ліна Вежель.

Корпорація Meta, яка опікується Facebook, Instagram і WhatsApp, програла апеляцію в російському суді через звинувачення в екстремістській діяльності. Ліна Вежель пояснила, як WhatsApp вдалося пережити чистку соцмереж кремлем.

Meta стала "екстремістською" після того, як заявила, що дозволить користувачам соцмереж в Україні публікувати повідомлення, що закликають до насильства проти президента росії та російських військових. WhatsApp — окрема історія. Застосунок дуже популярний, у січні 2022 року його аудиторія була 84 мільйони. Тобто популярність стає захисним механізмом, а також йому немає альтернатив на російському ринку, — зауважила експерт.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток