Зараз в ефірі:

Перспективи членства України в ЄС

21.06.2022
Перспективи членства України в ЄС

Нині у світі 5 країн-кандидатів в ЄС і деякі зберігають цей статус багато років. Туреччина, наприклад, має такий статус з 1999-го, але певні проблеми стоять на заваді до отримання членства. Тож як наша країна рухається до ЄС, навіть в умовах війни, в ефірі програми Інформаційні тренди розповів голова Центру комунікаційно-контентної безпеки Валерій Король.

Йдеться про сім блоків реформ, виконання яких Євросоюз визначив як умову того, що статус кандидата збережеться:

— реформа Конституційного суду;

— продовження судової реформи;

— антикорупція, зокрема призначення керівника САП;

— боротьба з відмиванням коштів;

— втілення антиолігархічного закону;

—  узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;

— зміна законодавства про нацменшини.

— Отримання статусу надає переваги, але найбільша проблема, яка стоїть перед Україною — реформи. З 2014 року реформи відбуваються, але є злети і падіння, і вони зумовлені різними чинниками. Частково це агресія путінської росії, яка триває вже 9 рік, частково це боротьба певних політичних сил. На прикладі Туреччини можемо переконатися, наскільки пильно в ЄС стежать, щоб ці реформи не імітувалися, а відбувалися насправді. Тому розраховувати, що після надання статусу нам горітиме зелене світло для повноцінного членства, не варто. Треба виконати велику роботу з реформування держави, — зазначає експерт.

На переконання очільника Центру комунікаційно-контентної безпеки, підтримка суспільства — один із головних факторів, який впливає на проведення реформ. А щоб її здобути, керівництво держави має максимально прозоро провадити свою діяльність.

— Тривалий час нам нав’язували проросійські наративи щодо ЄС і що нам потрібно дружити тільки з росією. Чимало людей, особливо до 24 лютого залишалися в цих наративах. Цей складник фактично зараз зник, адже таких людей залишилося мало. А другий — це робота влади з публічної характеристики тих переваг, які отримає Україна, якщо стане членом ЄС, — переконаний Валерій Король.

Експерт наголошує, що бажання бути в Європі має посилюватися через конкретні кроки. Уряд, коли ухвалює певні рішення, має чітко пояснювати суспільству навіщо вони потрібні, а також розказувати про переваги.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток