Зараз в ефірі:

— Перемога буде важкою, але ми вистоїмо, — льотчик армійської авіації (ВІДЕО)

08.11.2022
— Перемога буде важкою, але ми вистоїмо, — льотчик армійської авіації (ВІДЕО)

Про перші бої в небі та підготовку наших авіаторів в ефірі програма Воїн — це я розповів військовий льотчик Олег. Він зустрів повномасштабне вторгнення у складі 16-ї бригади армійської авіації.

За його словами, напередодні авіатори отримали інформацію про можливий напад рф. О третій годині надійшов наказ зібратися у військовій частині. А далі - вказівка вивести бригаду з аеродрому на майданчики розосередження. Вже на місці військові почули вибухи з аеродрому та отримали інформацію про ракетний удар.

— Так я зустрів 24 лютого. Армійська авіація вступила в бій одразу ж. Я отримав команду виділити 2 вертольоти для виконання завдань з оборони Києва. Протягом двох днів, поки ми налагоджували зв'язок, вони працювали тут. Київська оборона була дуже важка, тому що, вийшовши з-під удару, ми взяли із собою тільки боєприпаси, паливо і пішли в поле. Рання весна. Заморозки. Люди ночували, де прийдеться, в полі. Але жодних нарікань не було. Люди розуміли ситуацію, і зараз розуміють, з ким вони зіткнулися і що нас очікує, якщо не поборемо ворога, — зазначив Олег.

Як розповів військовий авіатор, його колега із переламом ключиці літав ще дві доби. На першому етапі головним було знищення ворожих колон противника. Потім забезпечення знищення десанту на аеродромі Гостомель. Поки не було налагоджено координації, велику роль відігравало вміння льотного складу оцінювати обстановку з повітря. А розпізнати колону противника непросто, адже треба підійти до неї впритул, а це значить, що по вертольоту буде відкрито вогонь з усіх засобів вогню. 

— Наша бригада втратила екіпаж у перші дні бойових дій біля Макарова. Василь Мулик у парі йшов з Героєм України Олександром Григор'євим. І якраз після враження колони противника на відході машина полковника Григор'єва була підбита, — поділився Олег.

Він зазначив, що фаховий рівень льотного складу дуже високий, адже неодноразово брав участь у миротворчих місіях, а вся техніка пройшла модернізацію. А оскільки ООН вимагала від особового складу бути готовими до виконання польотів над морем, то льотчики армійської авіації стали універсалами. 

— Армійська авіація готова, що засвідчили глибокі рейди в Маріуполь. Льотчики з честю їх виконали. На жаль, ми втратили екіпажі там, але армійська авіація довела, що є інструментом, який може виконувати надскладні завдання, — акцентував Олег.

Також він розповів, що перші тижні винищувачі противника не гребували заходити на нашу територію і полювати на вертольоти. А зараз цього майже немає, адже тільки з'явившись на передовій, ворожа авіація буде уражена. 

— Видно, що вони працюють по дещо застарілих шаблонах. Можна сказати, класично. Ніякої творчості вони не вносять у свою роботу. Вони не на своїй землі і це прекрасно розуміють, — наголосив Олег. 

Він звернув увагу, що вся армійська авіація з 2014 року брала участь у війні. Льотний склад підготовлений, цілеспрямований і знає, що робити, адже двічі-тричі на рік вся бригада виходила на полігон, де тренувалася вражати противника як вдень, так і вночі. Адже треба бути готовим воювати з підступним ворогом, протистояння з яким триває не одне століття. Перемога буде важкою, але ми вистоїмо.

За матеріалами Військового телебачення України

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток