Україна відзначає День матері

Україна відзначає День матері

Мамо, матінко, матуся — найкращі та найрідніші слова для кожної людини. Україна сьогодні відзначає День Матері. З 1999 року свято відзначають у другу неділю травня. І воно вже стало доброю сімейною традицією. У цьому році свято припадає на 8 травня.

 

 

 

 

Саме у цей день святкує День матері більшість країн світу. Ідея свята усіх матерів була вперше оприлюднена у США відомою американською пацифісткою Джулією Ворд Гоув у 1872 році, проте її концепція не знайшла широкої підтримки.

У 1907 році американка Анна Джарвіс виступила з ініціативою вшанування матерів і їхньої ролі у житті кожної людини у пам'ять про свою матір. Тоді Джарвіс написала листи до державних установ, законодавчих органів і видатним особам зі пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів. У 1910 році штат Вірджинія першим визнав День Матері офіційним святом.

У 1914 році, президент США Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом на честь усіх американських матерів. Після завершення Першої світової війни День матері почали відзначати й у Європі. Так, у другу неділю травня оголосили святом 85 країн.

В Україні День матері вперше влаштував Союз українок Канади у 1928 році. Наступного року це свято відзначалося вже й у Львові. Також, 1929 року «Союз українок» зініціював упровадження цього свята на Тернопільщині. Відомі українські організації влаштовували концерти, конференції, фестивалі по всій Східній Галичині. Відтоді, День матері відзначали дуже широко. У 1939 свято заборонила радянська влада, але у 1990 році, завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема Союзу українок, свято повернулося в Україну.

Мама — найважливіша і близька людина в нашому житті, яка завжди знає, що ми відчуваємо, і підтримає у скрутній ситуації. У цей день хочеться подякувати всім мамам на планеті за найкращий подарунок — життя! 

Святкування Дня матері має свої традиції. У цей день мільйони дітей світу вітають своїх матусь, дякуючи їм за турботу, любов і терпіння. Сини та доньки намагаються відвідати своїх найрідніших. На День матері заведено дарувати мамам листівки, квіти, солодощі та інші приємні сюрпризи. Матусям присвячують пісні та вірші, а також збираються за святковим столом. У США й Австралії заведено у цей день носити квіти гвоздики на одязі. Якщо квітка кольорова, то це свідчить про те, що мати жива. Білі гвоздики символізують пам'ять про померлих матерів. В Україні це свято асоціюється з бузком, який рясно квітне саме у травні.

Дорогі наші матусі, вітаємо вас з Днем матері! Бажаємо душевних сил, життєвої мудрості, ангельського терпіння, жіночого щастя, взаємної любові та домашнього затишку. Велика подяка вам, рідні, за те тепло, ніжність, ласку і турботу, які ви так щиро нам віддаєте.

Обійміть свою матусю і подякуйте їй за все!