Україна відзначає День Європи

16.05.2020
Україна відзначає День Європи

16 травня Україна відзначає День Європи. Свято спільних цінностей та спільної історії всіх націй континенту. 

 

 

 

 

 

 

 

Свято відзначається в нашій країні на державному рівні з 2003 року згідно з Указом Президента "Про День Європи". В Україні День Європи святкують щорічно кожної третьої суботи травня, а в країнах Європейського Союзу — 9 травня. Україна — єдина держава не член ЄС, у якій на державному рівні відзначається це свято.

Святкування Дня Європи в нашій державі — це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а й за духом, історією, спільними цінностями. Адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації.

13 березня 2014 року Верховна Рада України ухвалила Постанову "Про підтвердження курсу України на інтеграцію до Європейського Союзу та першочергові заходи у цьому напрямі", якою підтверджується незворотність курсу України на європейську інтеграцію, метою якої є набуття членства в Європейському Союзі. Було також зазначено, що Україна як європейська держава, яка поділяє спільну історію та цінності з країнами Європейського Союзу, має право подати заявку на набуття членства у Європейському Союзі відповідно до статті 49 Договору про Європейський Союз. З підписанням та ратифікацією у 2014 році Угоди про асоціацію між Україною та ЄС відносини сторін почали розбудовуватися у якісно новому форматі політичної асоціації та економічної інтеграції.

Традиційно урочиста церемонія відкриття Дня Європи відбувається у Києві. На Хрещатику облаштовується так зване "Європейське містечко" за сприяння Представництва ЄС в Україні та посольств держав-членів ЄС. Протягом офіційного відкриття святкування Дня Європи відбуваються зустрічі послів держав-членів ЄС із представниками органів місцевої влади, студентами та викладачами місцевих університетів, представниками неурядових та громадських організацій, засобів масової інформації. Цього дня багато різноманітних тематичних заходів влаштовуються не тільки у столиці, а й в інших українських містах.

Цьогоріч через спалах коронавірусу День Європи столиця  святкуватиме у телеформаті 15-17 травня. Святкування Дня Європи в Києві відкриє віртуальний Шекспірівський фестиваль "Київ театральна столиця Європи", що триватиме два місяці. Також киянам запропонують чимало як інформаційно-пізнавальних, так і культурно-мистецьких програм. Родзинкою цих подій стане фінальний концерт Всеукраїнського дитячого конкурсу франкофонної пісні на честь Анни Київської — Королеви Франції "Formidable".

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток