Зараз в ефірі:

Українські миротворці відзначають професійне свято

15.07.2021
Українські миротворці відзначають професійне свято

День встановили постановою Верховної Ради України від 21 травня 2013 року. Саме 15 липня у 1992 році з місії у Боснії розпочалася участь українських військових в операціях з підтримання миру і безпеки, які під егідою ООН, ОБСЄ, НАТО і ЄС проводяться в «гарячих точках» планети.

 

 

 

 

Україна вже довгий час приймає активну участь в операціях, спрямованих на збереження і підтримку світової безпеки. Від 1992 року в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки взяли участь близько 45 000 українських військовослужбовців, 55 українських воїнів загинули під час участі в міжнародних миротворчих операціях.

За ці роки українські військовослужбовці побували у міжнародних миротворчих операціях у Косово, Боснії і Герцеговині, Анголі, Македонії, Гватемалі, Таджикистані, Афганістані, Хорватії, Кувейті, Сьєрра-Леоне, Придністров’ї, Іраку, Лівані, Ефіопії, Еритреї, Грузії, Судані, Кот-д’Івуарі, Демократичній Республіці Конго.

На сьогодні, попри продовження бойових дій на Сході нашої держави, Україна й надалі дотримується міжнародних зобов’язань щодо участі в миротворчих операціях ООН. Збройні Сили України беруть участь у 8 міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки у 6 країнах світу та районі Аб’єй.

Зокрема, з 2012 року український інженерний підрозділ несе службу у Косово (Республіка Сербія). Загальна чисельність - 40 осіб, місце дислокації - військова база «Маршал Де Латре де Тасіньї». Цей національний контингент ЗС України виконує завдання у складі групи логістичної підтримки під безпосереднім керівництвом командувача КФОР.

Ще один національний військовий контингент - 18-й окремий вертолітний загін - з березня 2012 року дислокується на Африканському контингенті та входить до складу Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго. Загальна чисельність - 250 осіб. Підрозділ має на озброєнні бойові вертольоти Мі-24, транспортні вертольоти Мі-8, автомобільну та спеціальну техніку. Місце дислокації - аеродром Гома та аеродром Бені. Контингент виконує завдання в інтересах військової місії ООН, залучається до вантажних перевезень, медичного транспортування та пошуково-рятувальних операцій, а також, за необхідності, надає вогневу підтримку наземним силам ООН.

Крім того, українські військовослужбовці представлені в інших миротворчих та безпекових місіях. Серед них: Місія ООН у Косово (2 особи), Місія ООН у Південному Судані (4 особи), Тимчасові сили ООН із забезпечення безпеки в Аб'єй (6 осіб), сили ООН з підтримання миру на Кіпрі (1 особа).

Ще 10 українських військових спостерігачів несуть службу у зоні безпеки Придністровського регіону Республіки Молдова.

12 українських військовослужбовців беруть участь у складі Багатопрофільної інтегрованої стабілізаційної Місії ООН в Малі.

Чисельність представників ЗС України в окремих місіях у різні періоди змінювалась в залежності від безпекової ситуації в районах виконання завдань та вимог міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки.

Миротворчі війська ще називають «блакитними шоломами». Вони — нерегулярна армія ООН і, на відміну від військових альянсів, таких як НАТО, не атакують. Їм можна носити зброю, але вони її не застосовують. Миротворчі місії запобігають масовим злодіянням, рятують життя та створюють основи для побудови мирного світу.

За майже 30 років співробітництва високий професіоналізм українських миротворців, достойне виконання ними завдань у неспокійних куточках нашої планети були гідно оцінені всіма державами-членами ООН. Українські миротворці по праву завоювали авторитет і повагу у світі, а наша країна зайняла 6 місце за кількістю “блакитних шоломів” серед європейських країн (після Італії, Франції, Іспанії, Ірландії та Німеччини) та 42 місце серед усіх країн.

У День українських миротворців Армія FM вітає всіх учасників міжнародних миротворчих операцій – солдатів та офіцерів українського війська, які з ризиком для власного життя виконували і продовжують виконувати почесну місію захисників миру, спокою та законності в далеких від рідної Батьківщини землях.

Фото: 18 окремий вертолітний загін ДР Конго

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток