УКРАЇНСЬКІ ВІЙСЬКОВІ ВІДПРАВИЛИСЯ НА РЕАБІЛІТАЦІЮ ДО ПОЛЬЩІ

УКРАЇНСЬКІ ВІЙСЬКОВІ ВІДПРАВИЛИСЯ НА РЕАБІЛІТАЦІЮ ДО ПОЛЬЩІ

 

Учасникам бойових дій на Донбасі, які отримали поранення, вже декілька років поспіль допомагає благодійний фонд «Добрий брат». Двічі на рік - весною та восени, бійці лікуються в приватному реабілітаційному центрі неподалік Гданська. Цей рік став не виключенням. Скільки ветеранів цього разу поїхали до Польщі розповідав військовий журналіст Олексій Мазурін

 

 

«Сьогодні в 6-ій ранку зі Львова до Польщі на реабілітацію вибула група українських військових – 17 бійців поїхали автобусом і 3 важкопоранених відправились літаком із міжнародного аеропорту Львів», - уточнив Мазурін.

Він також розповів, що благодійна програма «Добрий брат» стартувала в 2014 році – тоді, спостерігаючи за подіями на Сході України, небайдужий громадянин Польщі Маріуш Марковскі, співвласник реабілітаційного центру, вирішив що не може стояти осторонь. І восени того ж року перша група поранених (це були десантники із 80-ої бригади) відправилась відновлювати своє здоров’я за кордон. З того моменту «Добрий Брат» надав допомогу більше ніж 300-ам захисникам України. Для багатьох родин, які практично втратили надію поставити на ноги своїх близьких, ця реабілітація стала справжнім дивом.

Як розповідають представники Фонду, реабілітація одного пораненого коштує близько 40 тисяч гривень. Ці гроші збирають волонтери в Україні і Польщі. Левову частку надає засновник Фонду.

 

«Для бійців це не перша реабілітація в Польщі. І результатами роботи лікарів вони дуже задоволенні. А польська гостинність, а це зокрема екскурсії, відпочинок, харчування в чергове нагадують українцям, що у цій війні вони мають справжніх союзників», - зазначив військовий журналіст.